آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 18370
تاریخ انتشار : 1 آذر 1391 9:20
تعداد بازدید : 592

شبکه همراه اول در 17 استان کشور نوسازی می شود

معاون عملیات مناطق همراه اول با اشاره به پنج منطقه در نظر گرفته شده در کل کشور برای مدیریت و نظارت بهتر شبکه گفت: تاکنون نوسازی هفت استان کشور انجام شده و 10 استان دیگر در دست نوسازی است.

 ایسنا- سیدحسن رضوی در تشریح مناطق عملیات شبکه در پنج منطقه «شمال‌شرق»، «مرکزی»، «غرب»، «جنوب» و «تهران و کرج» گفت: منطقه شما‌ل‌ شرق شامل استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و جنوبی و سیستان و بلوچستان است.  وی افزود: منطقه “مرکزی” نیز اصفهان، یزد، کرمان، چهارمحال و بختیاری، قم، قزوین، سمنان و زنجان را شامل می‌شود و منطقه “غرب” استان‌های ادربیل، آذربایجان غربی و شرقی، کردستان، کرمانشاه، همدان و مرکزی و همچنین منطقه “جنوب” شامل استان‌های بوشهر، هرمزگان، خوزستان، کهکیلویه و بویراحمد است. وی گفت: دو منطقه کرج و تهران نیز به صورت دو مرکز جداگانه در نظر گرفته می‌شوند.
معاون عملیات مناطق همراه اول با تاکید بر نوسازی شبکه همراه اول گفت: با توجه به اینکه 19 سال از قدمت شبکه همراه می‌گذرد، برای ارایه سرویس‌های جدید همچون سرویس‌های ارزش افزوده، از چهار سال گذشته نوسازی شبکه آغاز شده است.  وی درباره نوسازی‌های انجام شده در دو بخش گفت: یکی در هسته مرکزی شبکه است که با نوسازی‌های انجام شده و تقریبا در مراحل آخر به سر می‌برد و دیگری در کل استان‌های کشور است و به پهنای ایران بستگی دارد که دارای حجم بالایی است و در سال گذشته توانستیم هفت استان کشور را بازسازی کنیم.
رضوی افزود: استان‌های قزوین، همدان، زنجان، اردبیل، اهواز، سنندج و خرم‌آباد حالت دسترسی دارند و مرحله کور در آنها به صورت کامل انجام شده و خدمات شبکه همراه اول در همه مناطق کشور یکپارچه است و خدمات هم به صورت یکسان در کل کشور ارایه می‌شوند.
 معاون عملیات مناطق همراه اول با تاکید بر نوسازی در 10 استان دیگر گفت: نوسازی در دیگر استان‌ها هم بر اساس فروشنده و هم بر اساس جمعیت و مشترک انجام می‌شود که اکنون در آذربایجان غربی و شرقی، خراسان شمالی و جنوبی، خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان،‌ بوشهر، هرمزگان، سمنان و کرمانشاه درحال نوسازی ‌هستند.
وی افزود: تاکنون شبکه هفت استان کشور نوسازی شده و 10 استان دیگر در دست اقدام است که امیدواریم این 17 استان تا پایان شهریوماه 92 تمام شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :