آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 18366
تاریخ انتشار : 1 آذر 1391 9:9
تعداد بازدید : 735

در 3 ماه آینده

31 گیگابیت به ظرفیت دیتای بین الملل افزوده می شود

مدیرکل مهندسی عملیات شبکه دیتای شرکت ارتباطات زیرساخت با اعلام افزوده شدن 200 خط STM1 به شبکه اینترنت بین الملل کشور در سه ماهه آینده گفت: با توجه به نیاز فزاینده ارتباطی کشور به هیچ عنوان نمی توان گفت این ظرفیت پاسخ گوی نیاز های کشور خواهد بود.

ایسنا- حسن کریمی‌ گفت: در حال حاضر در درگاه‌های چابهار، آستارا، نوردوز و بوشهر تجهیزات فنی نصب شده و برنامه‌ریزی شده است تا از این طریق ظرفیتی معادل 200 STM1  به ظرفیت دیتای کشور افزوده شود.
 وی افزود: اکنون مراحل فنی و امور مربوط به نصب این تجهیزات به پایان رسیده و در مرحله‌ آزمایش‌های نهایی قرار داریم. کریمی ‌گفت: به‌طور هم‌زمان با شرکت‌های مختلف در زمینه‌ قیمت در حال مذاکره هستیم و پیش‌بینی می‌کنیم ظرف سه ماه آینده این روند تکمیل شده و این رقم به ظرفیت اینترنت کشور افزوده شود.
مدیرکل مهندسی عملیات شبکه دیتا گفت: شاید با افزوده‌ شدن این ظرفیت تغییر چشم‌گیری در زمینه‌ سرعت اینترنت ایجاد نشود، اما تعداد کاربران و سرویس‌هایی که مردم می‌گیرند، قطعا افزایش خواهد یافت.
هر STM1 پهنای باندی معادل 5/155 مگابیت در ثانیه فراهم می‌کند. به این ترتیب قرار است نزدیک به 31 گیگابیت در ثانیه به ظرفیت دیتای بین‌الملل افزوده شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :