آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 183466
تاریخ انتشار : 10 خرداد 1395 11:9
تعداد بازدید : 967

کارگران در اولویت پرداخت مطالبات کارخانجات مخابراتی ایران

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس گفت: در پرداخت بدهی های کارخانه مخابرات راه ایران موسم به ITI، اولویت نخست با پرداخت مطالبات کارگران این واحد صنعتی است.

ایرنا- علی همتی، در نشست خبری در شیراز افزود: این خبری نوید بخش برای کارگران این کارخانه است که در سال 85 تعطیل شد و آنان تاکنون پیگیر مطالبات عقب مانده خود هستند. نخستین پولی که از محل فروش اموال این کارخانه به دست آید به کارگران پرداخت خواهد شد، و نباید تردیدی در این زمینه وجود داشته باشد.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس گفت: رسیدگی به مطالبات کارگران آی.تی.آی در حوزه تامین اجتماعی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیگیری می شود و هیچ قانون و مصوبه ای وجود ندارد که کارگران بازنشسته این کارخانه که موضوع آنها حل و فصل شده است، برای پیگیری مطالبات خود گردهمایی برگزار کنند.
پیش از این نماینده کارگران کارخانه مخابرات راه دور ایران پنجم خرداد جاری گفته بود: نمایندگان منتخب مردم شیراز در مجلس دهم، به وعده خود مبنی بر پیگیری مشکلات کارگران این کارخانه عمل کنند.
نماینده کارگران کارخانه مخابرات راه دور ایران، درباره میزان مطالبات کارگران گفت: سال 85 تاکنون حدود یک هزار و 226کارگر این کارخانه بازنشسته شدند که هنوز بعد از گذشت 10 سال نتوانسته اند حقوق و حق سنوات خود را که افزون بر 300 میلیارد ریال است دریافت کنند و این رقم بدون احتساب خسارت های تاخیر است که بر اساس نظر دادگاه، میزان خسارت ها 2 تا سه برابر اصل مبلغ طلب کارگران است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :