آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 183463
تاریخ انتشار : 10 خرداد 1395 11:1
تعداد بازدید : 560

هک سایت های ایرانی، ربطی به عربستان ندارد

رییس پلیس فتا اعلام کرد: چهار خرداد حمله سایبری ۳ کشور با هدایت هکری در عربستان را رصد کردیم که هدف آن مرکز آمار ایران بود.


خبرگزاری فارس- کمال هادیانفر افزود: این حمل حمله به صورت دیفیس انجام شد که البته این شکل حمله چندان از لحاظ فنی ارزشی ندارد.
وی گفت: ما IPها را به اینترپل و پلیس سایبری عربستان ارسال کردیم و در حال پیگیری موضوع هستیم اما دلیلی وجود ندارد که عربستان پشت این ماجرا باشد و این کار صرفا یک اقدام مجرمانه فردی بوده است.
رییس پلیس فتا تصریح کرد: از تاریخ 4 خرداد تا 8 خرداد ماه، 8 سایت مورد حمله قرار گرفت که 2 از آنها منشا داخلی داشت و سایت سازمان اسناد و املاک از آن جمله بود اما در هیچ کدام از این حمله ها هیچ اطلاعاتی مورد سرقت قرار نگرفته و در حال حاضر سایت ها به شرایط عادی برگشته اند.
وی تاکید کرد: در واقع این اتفاق حاصل یک ضعف امنیتی بود که ما به صاحبین سایت ها که از این ضعف برخوردار بودند تذکر دادیم.
هادیانفر گفت: هیچ کار سازمان یافته ای از سوی کشور برای تلافی این حملات صورت نگرفته و ما گزارشی از کشور عربستان نداشتیم البته ممکن است برخی هکرها در واکنش به این اقدام به صورت احساسی کاری کرده باشند. رییس پلیس فتا با بیان اینکه تقریبا 35 درصد پرونده هایی که در پلیس فتا تشکیل می شود مربوط به تلگرام است، گفت: امسال این گونه جرایم 47.5 درصد افزایش داشته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :