آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 183392
تاریخ انتشار : 9 خرداد 1395 10:41
تعداد بازدید : 501

پیشنهاد اتاقی ها برای برگزاری نمایشگاه‎های بین‎المللی

در پنجاه و نهمین نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی کشور نسبت به بازبینی و به روز رسانی سند راهبرد ملی توسعه صادرات غیر نفتی ایران و پیشنهادهای مطرح در این زمینه رایزنی شد.


فارس-  دستور کار این جلسه بازبینی و به روز رسانی سند راهبرد ملی توسعه صادرات غیر نفتی ایران و ارایه جمع بندی کارشناسی در این جلسه بود که مقرر شد، ظرف مدت 2 هفته پیشنهاد های مختلف در زمینه نحوه تخصیص جوایز صادراتی به دبیرخانه شورای گفت وگو ارایه شود.
محسن جلال پور رییس اتاق بازرگانی ایران در این جلسه با بیان اینکه سند راهبردی توسعه صادرات صنایع نفتی توسط سازمان توسعه تجارت در سال 1390 ابلاغ شده است، گفت: با توجه به شرایط فعلی کشور و لزوم اجرای اقتصاد مقاومتی در دوران پساتحریم بازبینی دوباره این سند ضروری بوده و پیشنهاد می شود با حضور اعضای سازمان توسعه تجارت موارد مورد بازبینی قرار گرفته به منظور تایید نهایی به شورای عالی اقتصاد ارایه شود.
در این جلسه همچنین مقرر شد وزارت اقتصاد، اتاق بازرگانی، اتاق اصناف و تعاون نسبت به بازبینی مقرارت اقدام و پیشنهادهای خود را ارایه دهند.
تقویت صندوق ضمانت صادرات ایران و توسعه فعالیت های بیمه ای برای ضمانت صادرات از دیگر موارد در دستور  کار شورای گفت وگو بود.
همچنین پیشنهاد برگزاری نمایشگاه های داخلی و خارجی و بازاریابی آنها به عنوان درخواست بخش خصوصی به دبیر خانه شورا مطرح و اعلام شد که برنامه‎ریزی برای برپایی نمایشگاه‏‎ها بر عهده اتاق‏ها باشد و سازمان توسعه تجارت نیز در این باره همکاری کند.
در این جلسه همچنین ادغام صندوق ضمانت صادرات در بانک توسعه صادرات ایران به عنوان یک راه اصولی به منظور حل و فصل تامین مالی این صندوق عنوان شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :