آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 183390
تاریخ انتشار : 9 خرداد 1395 10:40
تعداد بازدید : 754

استقبال ۵ شرکت اینترنتی از راه اندازی مرکز IXP

مدیران پنج شرکت عرضه خدمات اینترنتی کشور از اقدام وزارت ICT و شرکت ارتباطات زیرساخت برای راه اندازی مرکز IXP جهت توسعه شبکه ملی انتقال اطلاعات و کاهش چشمگیر هزینه محتوای داخلی تقدیر و تشکر کردند.


فناوران- مدیران پنج شرکت پارس آنلاین، های وب، شاتل، پیشگامان و آسیاتک با ارسال نامه مشترکی به محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از راه اندازی مرکز IXP به منظور توسعه شبکه ملی انتقال داده توسط شرکت ارتباطات زیرساخت، تقدیر و تشکر کردند.
در این نامه، افزایش کیفیت محتوای داخلی، کاهش چشم گیر هزینه محتوای داخلی، مهاجرت سرورهای ایرانی از خارج کشور به داخل به علت مزیت های قیمتی و کیفیتی که برای آنها وجود داشته، تقویت و توسعه اشتغال در حوزه دیتاسنترها به علت افزایش تقاضا در نتیجه کاهش قیمت تمام شده، تقویت و توسعه اشتغال در حوزه تولید محتوای داخلی به علت مزیت های کیفیتی و قیمتی و افزایش میزان و حجم محتوای داخلی به میزان 700 درصد بیشتر از آنچه که طی ده سال گذشته ایجاد شده از مهمترین دستاوردهای این پروژه ملی شرکت ارتباطات زیرساخت مطرح شده است.
مدیران پنج شرکت بزرگ عرضه خدمات اینترنت کشور در این نامه که به امضای هر کدام از آنان رسیده، تصریح کرده اند که اجرای موفق این پروژه موجب شده علی رغم افزایش قیمت کلیه پارامترهای تاثیرگذار در قیمت تمام شده، از افزایش قیمت خدمات برای مشتریان جلوگیری شود.
بر اساس این گزارش، نخستین مرکز IXP شرکت ارتباطات زیرساخت بیست و ششم اردیبهشت ماه سال جاری و به مناسبت فرارسیدن روزجهانی ارتباطات توسط شرکت ارتباطات زیرساخت رسما راه اندازی شد. 
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت در آن مراسم از کاهش قیمت پهنای باند داخلی برای ارایه به سرویس دهندگان ارتباطی خبر داد و گفت: با تمهیدات صورت گرفته، هزینه ارتباطات داخل شبکه اپراتورها تقریبا به صفر رسید.
محمد جواد آذری جهرمی در آن مراسم گفت: هزینه ارتباطات داخلی اپراتورهای ارایه دهنده خدمات ارتباطی در کشور، حدود 40 درصد ظرفیت شان است که ما امروز با توجه به اقدامات صورت گرفته، این عدد را به صفر درصد رساندیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :