آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 183384
تاریخ انتشار : 9 خرداد 1395 10:36
تعداد بازدید : 534

چادر نشینی کارگران کارخانه مخابرات راه دور فارس

کارگران بازنشسته کارخانه مخابرات راه دور استان فارس پس از سال های تعطیلی، اخراج و بازنشسته شدن به دلیل دریافت نکردن مطالبات خود در مقابل کارخانه چادر زدند.


مهر- کارخانه مخابرات راه دور شیراز متولد سال ۵۳ در عرصه تولیدات الکترونیکی است که شاید بتوان پرمخاطب ترین کار این مجموعه را تولید بخش اول کارت سوخت عنوان کرد.
این مجموعه با حدود دو هزار کارگر از سال ۸۴ با مشکلاتی در بحث خصوصی سازی نادرست مواجه شد و در همان زمان نیز شروع به بازنشسته کردن بخش زیادی از مجموعه خود کرد.
تجمع کارگران مخابرات راه دور فارس در مقابل استانداری فارس تا سه سال پیش برای همه مردم شهر شیراز حرکتی عادی شده بود زیرا کارگران طلبکار هفته ای دو مرتبه در مقابل استانداری فارس تجمع می کردند و با روش های مختلف که آخرین آن استفاده از سوت بود، اعتراض خود را به گوش مسولان می رسانند.
کارخانه مخابرات راه دور با ۲۰۰ میلیارد تومان بدهی تعطیل شد و امروز هم نتوانسته حقوق بازنشستگی هزار و ۲۲۶ نفر از کارگران خود را پرداخت کند.
اما نماینده کارگران مخابرات راه دور استان فارس گفت: بدهی این مجموعه به بازنشستگان حدود ۳۰ میلیارد تومان است که طبق قانون باید خسارت نیز پرداخت شود.هاشم شمشیری تصریح کرد: برخی از افراد موضوع راه اندازی مجدد کارخانه را مطرح می کنند اما این موضوع نیز برای جلوگیری از اعتراض کارگران است زیرا پرداخت بدهی های این مجموعه چندین سال زمان خواهد برد.
شمشیری تاکید کرد: هزینه درمان بیماری، زندگی و غیره بسیار سنگین است به همین دلیل امروز چادر نشین شدیم تا بتوانیم مشکلات خود را به گوش مسولان که البته در این اتفاقات نقشی نداشتند برسانیم تا آنها کمک کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :