آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 183366
تاریخ انتشار : 9 خرداد 1395 10:9
تعداد بازدید : 593

به دست شورای عالی فضای مجازی و وزارت ارشاد

ناشران اخبار بی منبع در شبکه های اجتماعی ساماندهی می شوند

وزیر ارتباطات با انتقاد از فعالیت سایت های و کانال های متعدد تلگرامی در تولید و بازنشر اخبار بدون منبع گفت: دو نهاد، محتواهای فضای مجازی را ساماندهی خواهند کرد.


فارس- محمود واعظی از برنامه ساماندهی محتوای شبکه های مجازی توسط وزارت فرهنگ و شورای عالی فضای مجازی خبر داد.
وزیر ارتباطات گفت: اکنون همه مردم به فضای مجازی دسترسی دارند و این موضوع دارای جنبه های خوب و بد است. از جمله اینکه در گذشته همه خبرها شناسنامه داشت اما امروز سایت ها و کانال های تلگرامی متعددی اقدام به انتشار اخبار می کنند که این اخبار منبع و شناسنامه ندارد و این از بدی های فضای مجازی است.
واعظی گفت: امروز یک نفر مطلبی را با قصد و نیتی برای اولین بار منتشر می کند و این مطلب بارها بدون منبع در فضای مجازی بازنشر می شود و سپس می گویند که این مطلب را همه جا  گفته اند و شایعه می شود.
وزیر ارتباطات گفت: شورای عالی فضای مجازی و وزارت ارشاد به این موضوع طبق وظایف خود رسیدگی خواهند کرد.
واعظی گفت: منابعی که اقدام به تولید اخبار می کنند و معلوم نیست از کجا مجوز تولید و انتشار اخبار گرفته اند ساماندهی خواهند شد.
واعظی همچنین از بررسی تعرفه تلفن ثابت و اینترنت در جلسه امروز کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات خبر داد.
واعظی همچنین درباره تاخیر در اجرای طرح ترابردپذیری (تغییر اپراتور موبایل با حفظ شماره)، تاکید کرد: مشکلی در اجرای این طرح وجود ندارد و از 20 روز پیش تست ها در حال انجام است و در تازه ترین فرصت طرح اجرا می شود.
واعظی همچنین در پاسخ به مشکلات بازپس گیری شماره های موبایل برای مشترکان جدید، گفت: چندی پیش به هر یک از اپراتورهای تلفن همراه 10 میلیون شماره جدید واگذار شد تا کمبود شماره نداشته باشند.
وی گفت: اما مشکل شماره های غیر فعال در تلفن ثابت و همراه وجود دارد که علی رغم اینکه اپراتورها هزینه های بالای برای نگه داری خطوط می پردازند، اما تجهیزات بلااستفاده است و مشترکانی که تجهیزات بلااستفاده دارند آنها را برنمی گردانند.
واعظی در پاسخ به سوال دیگری درباره وعده انتقال سرور تلگرام به داخل گفت: هیچ گاه درباره انتقال سرور تلگرام به داخل کشور صحبت نکردم، بلکه همیشه اعلام کردم سیاست وزارت ارتباطات اولویت استفاده از شبکه های بومی و استفاده صحیح از شبکه های خارجی است.
واعظی در پاسخ به سوالی درباره برنامه وزارت ارتباطات برای برخورد با مدلینگ گسترده در اینستاگرام گفت: به طور مشخص وزارت ارتباطات وظیفه مستقیمی برای این موضوع ندارد؛ اما برنامه ای در اینستاگرام اجرا شده که صفحات نامناسب را مسدود می کند و اخیرا نیز از رباتی استفاده کرده ایم که به شکل خودکار صفحات نامناسب را پیدا کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :