آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 183277
تاریخ انتشار : 8 خرداد 1395 11:15
تعداد بازدید : 417

روش های خصمانه گوگل برای مجبور کردن شرکا در به روزرسانی آندرویید

گوگل از روش های تند و خصمانه ای برای مجبور کردن شرکای تجاری خود برای به روزکردن نسخه های قدیمی آندرویید بر روی تولیدات شان استفاده می کند.

خبرگزاری  فارس- گوگل برای آنکه شرکت های سازنده تبلت و گوشی های آندروییدی را به نصب تازه ترین نسخه آندرویید مجبور کند، از نظام رتبه بندی خاصی استفاده می کند که یکی از شاخص های مهم آن میزان به روز بودن آندرویید و تعداد وصله های امنیتی اضافه شده به آنهاست.
این شرکت قصد ندارد فهرست های یاد شده را مخفی نگهدارد و به منظور شرمنده کردن شرکای خود که از آندرویید استفاده می کنند اصرار دارد این فهرست ها را عمومی کند تا آنها مجبور شوند اقدامات بیشتری برای پشتیبانی از تولیداتشان پس از فروش انجام دهند.
اگر چه به روزنکردن آندرویید بعد از نصب روی گوشی و تبلت یکی از نقاط ضعف بسیاری از شرکت های همکار گوگل تلقی می شود، اما روش مورد استفاده گوگل و عدم رعایت احترام و آبروی این شرکت ها با انتقادهای گسترده ای مواجه شده است. منتقدان می گویند گوگل می تواند از روش های محترمانه دیگری نیز برای مجبور کردن شرکت های سازنده گوشی و تبلت برای به روزکردن آندروییدهای قدیمی استفاده کند.
همچنین استفاده از روش های تند این چنینی برای به روز کردن اجباری ضروری نیست،زیرا خود کاربران با مراجعه به پلی استور یا استفاده از تنظیمات گوشی های جدید می توانند این کار را انجام دهند. به نظر می رسد گوگل با این ترفند به دنبال افزایش تعداد کاربران خدمات تازه خود از جمله سرویس پرداخت همراه است که صرفا بر روی جدیدترین نسخه آندرویید ارائه می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :