آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 183276
تاریخ انتشار : 8 خرداد 1395 11:13
تعداد بازدید : 555

بازنگری در سیستم امنیتی سوییفت

سوییفت که پس از سرقت سایبری از بانک مرکزی بنگلادش، قصد دارد اعتبار از دست رفته خود را بازسازی کند، اعلام کرد قصد دارد برنامه امنیتی جدیدی را به اجرا بگذارد.

تسنیم- گاتفرید لیبراندت، مدیر اجرایی جامعه ارتباطات مالی بین بانکی جهانی (سوییفت) قراراست در یک کنفرانس خدمات مالی در بروکسل اعلام کند که سوییفت اواخر این هفته یک برنامه ۵ مرحله ای را به اجرا خواهد گذاشت.
بانک های سراسر جهان با استفاده از شبکه پیام رسان سوییفت، دستورالعمل های پرداخت را به یکدیگر ارسال می کنند. در ماه فوریه، هکرها با نفوذ به سیستم سوییفت بانک مرکزی بنگلادش، پیام هایی را به بانک فدرال رزرو نیویورک ارسال و از این طریق اقدام به سرقت ۸۱ میلیون دلار پول کردند.
پیش از این بانک دل آستروی اکوادور هم در سال گذشته هدف سرقت سایبری ۱۲ میلیون دلاری قرار گرفته بود و حمله به بانک تین فونگ ویتنام نیز ناکام مانده بود.
وقوع این حملات سایبری موجب کاهش اعتماد سیستم بانکی بین المللی به شبکه سوییفت شده است.
سوییفت از بانک ها می خواهد که ساز و کار اشتراک گذاری اطلاعات را «به صورت جدی» تقویت کنند و ضمن تشدید فرآیندهای امنیتی در اطراف شبکه سوییفت، استفاده خود از نرم افزاری را که می تواند پرداخت های متقلبانه را ردیابی کند افزایش دهند.
سوییفت همچنین دستورالعمل های سختگیرانه تری را در اختیار مشترکان خود قرار خواهد داد که به رگولاتورها کمک می کنند میزان امنیت فرآیندهای امنیتی سویفت مورد استفاده بانک ها را ارزیابی کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :