آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 183274
تاریخ انتشار : 8 خرداد 1395 11:4
تعداد بازدید : 469

هجوم پلیس فرانسه به دفتر گوگل به علت فرار مالیاتی

پلیس فرانسه با هجوم به دفتر مرکزی گوگل در شهر پاریس تحقیقات خود در مورد عملکرد مالیاتی این شرکت را آغاز کرد و 5 کارآگاه، 25 متخصص رایانه و بازرسانی از اداره مالیات فرانسه و دفتر مرکزی مقابله با فساد و جرائم مالی و مالیاتی این کشور در دفتر فرانسه گوگل حضور یافتند.

خبرگزاری فارس- تحقیق در مورد عملکرد مالیاتی گوگل در فرانسه از ژوئن گذشته آغاز شد. زیرا این شرکت از سوی مقامات مالیاتی این کشور به کلاهبرداری و فرار مالیاتی متهم شد.
گوگل فروش خدمات تبلیغاتی خود در اروپا را از طریق شعبه خود در ایرلند سازماندهی می کند. پایین بودن نرخ مالیات در این کشور سود کلانی برای گوگل در قاره اروپا به ارمغان می اورد. اما مقامات مالیاتی در دیگر کشورهای اروپایی از این رفتار گوگل که باعث کاهش درآمدهای مالیاتی آنها می شود نگران و ناخرسند هستند.
در ماه ژانویه مقامات انگلیسی بعد از بررسی پرونده فرار مالیاتی ده ساله گوگل در این کشور آن را به پرداخت 186 میلیون دلار محکوم کردند. فرانسوی ها هم معتقدند گوگل باید به همین علت جریمه ای 1.8 میلیارد دلاری را بپردازد.
گوگل تنها شرکت آمریکایی نیست که به این علت تحت تعقیب فرانسه قرار گرفته است. در سال 2012 دفتر مایکروسافت در فرانسه هم به علت مشابهی هدف بازجویی پلیس قرار گرفت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :