آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 183266
تاریخ انتشار : 8 خرداد 1395 10:51
تعداد بازدید : 506

ضرورت بازنگری قوانین گذشته به جای تصویب قوانین جدید

حجم بالای قوانین و مقررات اقتصادی یکی از مشکلاتی است که بسیاری از کارشناسان و فعالان اقتصادی بر آن تاکید دارند و معتقدند رفع قوانین مزاحم باید در اولویت قرار گیرد و به اعتقاد عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران، ضرورت بازنگری در قوانین انبوه گذشته به جای وضع قوانین جدید از سوی مجلس دهم وجود دارد.

ایسنا- محمد حسین برخوردار گفت: یکی از مشکلاتی که اقتصاد در سالیان اخیر با آن مواجه شده است، موضوع بزرگ شدن دولت ها در ادوار گذشته بوده است. اگر بودجه دولت در دهه 60 را با سال گذشته یا امسال مقایسه کنیم، می بینیم که بودجه دولت چند برابر شده است. 
وی افزود: این موضوع نشان می دهد تعداد افرادی که در دولت کار می کنند بسیار زیاد است. از سوی دیگر هم قوانین شفاف نیستند و به همین دلیل کسانی که با این قوانین به عنوان مجری سرو کار دارند می توانند با آن ها بازی کنند؛ لذا زمانی که دولت بزرگ است و قوانین هم شفاف نیست، کارایی پایین می‎آید و در بدنه اجرایی دولت توقفگاه هایی ایجاد می شود. 
برخوردار تصریح کرد: برای رفع این مساله لازم است در ابتدا دولت و مجلس در جهت شفاف کردن قوانین اقدام کنند و بعد هم به سمت کاهش حجم دولت گام بردارند. البته این اتفاق نباید به شکلی رخ دهد که به بیکاری دامن بزند. بلکه باید با واگذاری امور دولتی به بخش خصوصی شغل های جایگزین ایجاد شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :