آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 183264
تاریخ انتشار : 8 خرداد 1395 10:49
تعداد بازدید : 722

شهاب حسینی، اصغر فرهادی، جنتی

تایم لاین در تسخیر اول ها

بهار ادیبان- هفته گذشته به لطف اصغر فرهادی و شهاب حسینی، شبکه های اجتماعی تایم لاین های خوشحالی داشتند. در کنار حضور درخشان ایران در جشنواره کن، کاربران روز آزادسازی خرمشهر را در شبکه های اجتماعی گرامی داشتند و پایان هفته را سرگرم سوژه های سیاسی کشور شدند.

 شهاب حسینی و اصغر فرهادی با هشتگ #فروشنده (نام فیلم اصغر فرهادی) ستاره های تایم لاین شبکه های اجتماعی طی هفته گذشته بودند. کاربرانی که مراسم کن را به صورت مستقیم دنبال می کردند، سخنرانی شهاب حسینی را که با «الهی شکر» آغاز شد را همراه با صحبت های اصغر فرهادی توییت کردند. پر طرفدارترین جمله اصغر فرهادی در شبکه های اجتماعی این جمله بود: « فیلم های من فیلم های شادی نیستند اما خوشحالم که با جوایزم مردم ایران یا لااقل بخشی از آنها را شاد می کنم». لباس ترانه علی دوستی و حضورش روی فرش قرمز نیز مورد توجه بسیاری از کاربران قرار گرفت.
 سوم خرداد ماه، روز آزادی خرمشهر، امسال نیز مانند سال های گذشته از سوی کاربران شبکه های اجتماعی گرامی داشته شد. امسال این روز با انتشار خبری در مورد زنده بودن متوسلیان، از فرماندهان سپاه در جریان آزادسازی خرمشهر همزمان شد. بسیاری از کاربران درباره پیشرفت آبادی خرمشهر صحبت کردند و برخی نیز به نقل خاطراتی که از گذشته باقی مانده پرداختند.
  توییت نخست وزیر هند در بدو ورود به ایران نیز از دیگر مواردی بود که مورد استقبال کاربران ایرانی قرار گرفت. وی هنگام ورود به ایران به زبان فارسی توییت کرد: وارد ایران شدم. سرزمینی که با آن پیوندهای تمدنی داریم. امیدوارم بتوانیم همکاری های اقتصادی میان کشورهایمان را تقویت نماییم. همچنین هنگامی که سفرش تمام شد توییت کرد: از مردم خوب ایران برای صمیمیت شان سپاسگزارم. سفر من به ایران سفری پربار بود که نتایج مثبت آن هر دو کشور را تحت تاثیر قرار خواهد داد. همزمان با سفر نخست وزیر هند، رییس جمهور افغانستان نیز به ایران سفر کرد. وی در فیس بوکش پیامی مبنی بر ورودش به ایران منتشر کرد.
 خبر انتخاب آیت الله احمد جنتی به ریاست مجلس خبرگان در اواخر هفته گذشته واکنش هایی مختلفی در شبکه های اجتماعی به دنبال داشت. تیتر وطن امروز بیش از سایر روزنامه ها مورد توجه کاربران قرار گرفت؛ «تَکرار کنید، جنتی». کاربران استفاده از اصطلاح «تکرار می کنم» که کلیدواژه اصلاحات در دوره انتخابات در فضای مجازی بود را مورد توجه قرار دادند که به نظرشان اعتراف به نفوذ این دو کلمه بین کاربران بود. تیتر روزنامه قانون نیز بارها در شبکه های اجتماعی بازنشر شد؛ آخر ِ اول.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :