آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 183259
تاریخ انتشار : 8 خرداد 1395 10:42
تعداد بازدید : 516

جریمه جدید استفاده رانندگان از موبایل

جانشین پلیس راهور تهران بزرگ در خصوص جزییات کد 2072 و جریمه 100 هزار تومانی استفاده از تلفن همراه و وسایل ارتباطی مشابه همچون هندزفری در هنگام رانندگی خبر داد.

فارس- سرهنگ حسن عابدی جانشین پلیس راهور تهران بزرگ گفت: 32 درصد تصادفات راهنمایی و رانندگی به علت عدم توجه به جلو توسط راننده رخ می دهد.جانشین پلیس راهور تهران بزرگ تصریح کرد: خستگی و خواب آلودگی، استفاده از تلفن همراه، خوردن و آشامیدن، توجه به مناظر اطراف، صحبت با سرنشینان و درگیری و جر و بحث از جمله مسایلی است که موجب عدم توجه به جلوی راننده می شود.
سرهنگ عابدی استفاده از تلفن همراه را یکی از مسایل شایع این روزها برشمرد و گفت: متاسفانه استفاده از این وسیله و وسایل ارتباطی مشابه آن درصد بالاتری را در امر عدم توجه به جلوی راننده به خود اختصاص داده و در آیین نامه نیز به طور مشخص برای استفاده راننده از تلفن همراه و وسایل ارتباطی مشابه جریمه ای پیش بینی شده است.
وی افزود: ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ به محض مشاهده راننده ای که اقدام به استفاده از تلفن همراه یا وسایل نظیر آن همچون هندزفری کنند، راننده متخلف را اعمال قانون و جریمه خواهند کرد.جانشین پلیس راهور تهران بزرگ به کد جریمه 2072 اشاره و خاطر نشان کرد: قبلا جریمه استفاده از تلفن همراه 30 هزار تومان بود که در قانون جریمه جدید به 100 هزار تومان افزایش پیدا کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :