آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 183253
تاریخ انتشار : 8 خرداد 1395 10:36
تعداد بازدید : 1269

نکات ساده برای آنکه هنگام خرید گوشی، کلاه سرتان نرود

این روزها خرید یک دستگاه گوشی موبایل کار ساده ای نیست. با توجه به تنوع گوشی ها در همه رده ها، وجود برندهای مختلف و امکاناتی که هر کدام از گوشی ها دارند، پیدا کردن گوشی که باب میل کاربر باشد سخت و گاهی افراد را سردرگم می کند.

ساحره چمنی
پیدا کردن گوشی مناسب با توجه به ویژگی هایی که هر گوشی هوشمندی دارد و انتخاب نوع و مدل گوشی پروسه ای دارد، اما خرید گوشی مورد نظر نیز مقوله ای است که دانستن برخی نکات بسیار مهم است.
از آنجا که بسیاری از کاربران دل خوشی از خرید به ویژه خرید کالایی مثل گوشی موبایل ندارند و در پاره ای از موارد نادیده گرفتن و سهل انگاری در مواردی که شاید بسیار ساده به نظر می رسد، باعث شده متضرر شوند. بر این اساس قصد داریم به مواردی بپردازیم که اگر موقع خرید آنها را مد نظر داشته باشید، کمتر اتفاق می افتد که ضرر کنید یا کلاه سرتان برود.
پس از انتخاب گوشی معمولا مرحله بعد مراجعه به بازار و خرید گوشی است. در این مرحله دانستن نکاتی ریز بسیار مهم و ضروری است.
بارها اتفاق افتاده که هنگام خرید گوشی تنها دستگاه مورد نظر را تحویل گرفته و از فروشگاه خارج شده ایم و پس از بروز هر مشکلی هنگام مراجعه مجدد به فروشگاه، فروشنده نپذیرفته که آن دستگاه از آن فروشگاه خریداری شده است. بنابراین دریافت فاکتور خرید از فروشنده امری «الزامی» است.
چک کردن شماره سریال گوشی با جعبه و نیز شماره ای که روی فاکتور قید می شود، مورد دیگری است که حتما موقع خرید باید به آن دقت کنید تا در صورت بروز هر گونه مشکلی در همان زمان خرید، آن را برطرف کنید، در غیر این صورت، اگر در هر شرایط دیگری به فروشگاهی که آن گوشی را خریداری کرده اید بازگردید، فروشنده آن را نخواهد پذیرفت و در صورتی که بخواهید گوشی را بعدها بفروشید، موقع فروش احتمالا گوشی مسروقه محسوب می شود و نه تنها پولی عایدتان نمی شود، که احتمالا باید مدت ها دنبال پیدا کردن سند و مدرک باشید که نشان دهد شما سارق نیستید و گوشی مال خودتان است.
در نهایت فاکتور را به دقت چک کنید که لوازم جانبی گوشی در فاکتور قید شده باشد چرا که فاکتور حکمی شبیه چک دارد و در صورت هر گونه مشکلی می توانید بر اساس آن از فروشنده شکایت کنید.
از سوی دیگر دقت کنید فاکتور سربرگ داشته باشد و مهر همان فروشگاه روی آن حک شود.
یکی از مواردی که بارها باعث به وجود آمدن مشکل هنگام خرید و پرداخت هزینه خرید بوده، قرار دادن شماره رمز کارت اعتباری در اختیار فروشنده است. هنگام خرید اگر پول نقد پرداخت نمی کنید از فروشنده بخواهید که دستگاه POS را در اختیارتان قرار دهد تا خودتان رمز عبور را وارد کنید. به این ترتیب سوءتفاهم برداشته شدن مقدار بیشتر از هزینه کالای خریداری شده، از بین می رود و خودتان همان موقع می توانید ببینید که چه مقدار از حسابتان کسر می شود.
یکی دیگر از مواردی که این روزها بسیار مشاهده می شود، اضافه شدن مبلغی به کل هزینه خرید به نام مالیات بر ارزش افزوده است. اگر در هر صورت مشاهده کردید که این مبلغ به صورتحساب خریدتان اضافه شده، از فروشنده بخواهید برگه مالیاتی حاوی کد اقتصادی که نشان دهنده پرداخت مالیات به دولت است را به شما نشان دهد.
اما در آخر، پیش از خروج از فروشگاه، حتما در جعبه را باز کرده و از صحت خرید خود اطمینان حاصل کنید. چرا که بارها پیش آمده، خریدار گوشی مورد نظر خود را داخل فروشگاه انتخاب و خریداری کرده و پس از خروج از فروشگاه متوجه شده که گوشی داخل جعبه با گوشی منتخب و خریداری شده، سنخیتی ندارد و در هیچ صورتی هم نتوانسته ثابت کند که کالای مورد نظرش با جنس داخل جعبه یکی نیست. 
بر این اساس به خریداران توصیه می کنیم هنگام خرید همه این موارد را در نظر بگیرند تا مشکلی برای شان هنگام خرید گوشی پیش نیاید و در صورت بروز هر گونه مشکل بتوانند حق خود بگیرند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :