آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 183251
تاریخ انتشار : 8 خرداد 1395 10:36
تعداد بازدید : 644

سنجش میزان مهارت افراد در دوره جدید آزمون مشاوران سازمان نصر

کمیسیون مشاوران سازمان نظام صنفی رایانه ای، با به روزرسانی فهرست منابع و تغییر سوالات آزمون احراز صلاحیت اعضای مشاور پایه سه سازمان این آزمون را از یک امتحان علمی به یک آزمون مهارتی تبدیل کرده است.


فناوران- به دنبال مصوبه شورای مرکزی، کمیسیون مشاوران سازمان نظام صنفی رایانه ای موظف به اصلاح ساختار و تغییر سوالات آزمون احراز صلاحیت مشاوران شد.
سهیل عباسی عضو شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه ای و رئییس کمیسیون مشاوران سازمان با بیان اینکه در سال های گذشته گلایه هایی داشتیم که سوالات آزمون مشاوران شبیه کنکور است و یک امتحان علمی است، گفت: به همین جهت در کمیسیون مشاوران سازمان با مشارکت اعضای علاقه مند به بررسی منابع پرداختیم و به روزرسانی هایی در این بخش اعمال شد و مباحثی حذف و همین طور اضافه شدند. 
عباسی با بیان اینکه منابع و سوالات این دوره  در همه رسته ها کاربردی شده است، افزود: قصد داریم با برگزاری آزمون مشاوران میزان مهارت و توانمندی افراد را موردسنجش قرار دهیم تا در آینده با اتکا به دانش کاربردی خود به امر مشاوره بپردازند. 
رییس کمیسیون مشاوران سازمان نظام صنفی رایانه ای، افزود: اصراری بر معرفی کتاب به عنوان منابع نداشتیم چون این یک آزمون و رقابت مهارتی است و افراد باید به اطلاعات کاربردی این حوزه احاطه داشته باشند. با این وجود چند کتاب نیز در لیست منابع گنجانده شده است. او تاکید کرد: از لحاظ دسترسی در اینترنت همه کتاب های معرفی شده موجود و قابل دانلود است.
عباسی با بیان اینکه گام بعدی در جهت بهبود روند برگزاری آزمون است، افزود: برگزاری الکترونیکی آزمون مشاوران از گذشته در برنامه سازمان نظام صنفی رایانه ای بوده و همچنان نیز هست. در حال حاضر نیز در چند استان توان و آمادگی برگزاری آزمون به صورت الکترونیکی وجود دارد، اما باید توجه داشت به روزرسانی منابع و سوالات آزمون در اولویت برنامه های کمیسیون مشاوران قرار داشت. 
رشته های چهارگانه آزمون احراز صلاحیت مشاوران سازمان نظام صنفی رایانه ای شامل: نرم افزار، سخت افزار و مشاوره زیرساخت، شبکه و اینترنت و مشاوره و مدیریت آموزش است که هر داوطلب مطابق دوره های گذشته می تواند در یک یا حداکثر دو رشته شرکت کند.
هشتمین دوره آزمون مشاوران 21 خرداد ماه سال جاری برگزار خواهد شد و ثبت نام تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه 12 خردادماه سال جاری ادامه خواهد داشت. علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با دبیرخانه نظام های صنفی رایانه ای استان خود تماس حاصل کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :