آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 183249
تاریخ انتشار : 8 خرداد 1395 10:35
تعداد بازدید : 741

وعده ایجاد شبکه منتورشیپ بومی در استان های کشور

شبکه منتورشیپ بومی در استان های کشور با هدف آموزش کسب و کارهای فناوری اطلاعات در جهت سرمایه گذاری برای ایده های نو، راه اندازی می شود.

مهر- مرتضی براری معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: راه اندازی ۶ مرکز شتاب دهنده کسب و کارهای نوپا و نیز ایجاد مراکز توانمندسازی صاحبان ایده در سایر استان ها از جمله برنامه های مدنظر وزارت ارتباطات است. 
وی با بیان اینکه مراکز توانمندسازی ظرف مدت ۵ ماه باید دانشجویان و فارغ التحصیلان صاحب ایده را تبدیل به کسب وکارهای موفق کنند، ادامه داد: در تمام دنیا، استارتاپ ها براساس مشکلاتی که در جامعه وجود دارد و نیاز به سرویس دهی، راهکار و ایده ارایه می دهند. ما نیز در استان ها نیاز داریم که صاحبان ایده، سرویس دهی در حوزه فناوری اطلاعات را افزایش دهند. وی ادامه داد: علاوه بر راه اندازی شتاب دهنده های استانی و مراکز توانمندسازی کسب وکارها، ایجاد شبکه منتورشیپ بومی به عنوان شبکه آموزش محلی در حوزه کسب و کارهای نوپا در استان های کشور در دستور کار قرار دارد. به این ترتیب این شبکه می تواند منتج به ایجاد شبکه سرمایه گذاری محلی در حوزه کسب و کارهای فناورانه حوزه فناوری اطلاعات شود. براری جذب سرمایه گذاری برای تبدیل ایده به محصول و سرویس در استان ها را از جمله دغدغه های وزارت ارتباطات عنوان کرد و گفت: هم اکنون سرمایه گذارهای مختلف از عرصه های دیگر اقتصادی، در شتابدهنده های تهران، سرمایه گذاری می کنند و به ارزش افزوده ای که کسب و کارهای فناوری اطلاعات تولید می کنند واقف هستند. این موضوع باید در استان ها نیز عملیاتی شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :