آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 183247
تاریخ انتشار : 8 خرداد 1395 10:21
تعداد بازدید : 618

معاون سازمان فناوری اطلاعات:

مهاجرت به IPv6 تدریجی خواهد بود

معاون سازمان فناوری اطلاعات ایران از شروع مهاجرت به نسخه جدید آدرس های اینترنتی (IPv6 ) خبر داد و گفت: توسعه شبکه باندپهن کشور براساس IP نسخه شش، اجرایی می شود.

فناوران- علی اصغر انصاری در مورد گذار از نسخه ۴ آدرس های عددی اینترنتی (IPv4 ) به نسخه ۶ گفت: گذار ازIPV4  به IPV6  تدریجی خواهد بود و اصراری نیست این مهاجرت سریع انجام شود.
وی با تاکید بر این که سرمایه گذاری رویIPV6  باید به نحو شایسته ای صورت گیرد، ادامه داد: این یک گذار تدریجی است و تا چند سال به طول می انجامد. بنابراین، همچنان از نسخه چهار و تجهیزات آن استفاده می کنیم. هر چند از این به بعد توسعه شبکه ارتباطات کشور بر اساس IPV6  خواهد بود.
انصاری افزود: از ابتدای سال جاری در کشور و با آمادگی شرکت ارتباطات زیرساخت، برای ارایه خطوط فعال IPV6 به اپراتورها، در عمل، مهاجرت به نسخه شش IP شروع شده و تعدادی از اپراتورهای ثابت و همراه هم در حال حاضر از این خطوط استفاده می کنند و امیدواریم در آینده نزدیک کل اپراتورها آمادگی لازم را جهت انجام این مهاجرت داشته باشند.
معاون مدیریت و توسعه شبکه سازمان فناوری اطلاعات ایران با بیان بخشنامه های ابلاغی شورای عالی IT در سال گذشته افزود: بر اساس این بخشنامه، تمام دستگاه ها و شرکت های ارتباطی در ورود تجهیزات باید دقت کنند که تجهیزات وارداتی هر دو نسخه IP را پشتیبانی کند. 
لذا با توجه به نظارت سازمان تنظیم مقررات در این خصوص، تجهیزات ارتباطی که وارد کشور می شوند باید مطابق با بخشنامه ابلاغی شورای عالی IT  باشند.
وی ادامه داد: البته این موضوع از مدت ها قبل شروع شده و همبندی و ساز وکار گذار بهIPV6  برخی اپراتورها با نظارت این کمیته و سازمان فناوری اطلاعات نهایی شده است. همچنین  در صورتی که آمادگی سایر اپراتورها به حداکثر ممکن برسد، اجازه گذار به IPV6  به آنها داده می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :