آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 183245
تاریخ انتشار : 8 خرداد 1395 10:20
تعداد بازدید : 648

سهام مخابرات را حفظ کنید

بلاتکلیفی سرمایه مخابرات در ماهواره اینمارست

مدیر عامل شرکت مخابرات ایران درباره واگذاری تلفن ثابت با قیمت جدید گفت: تلاش ما این است که قیمت ها را واقعی کنیم با این حال خبر قطعی در این باره را باید از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی پرسید.

فناوران- رسول سراییان با ابراز رضایت از برگزاری مجمع عمومی سالیانه این شرکت، گفت: انتظار ما این است که سهامداران، سهام مخابرات را حفظ کنند و با استفاده از محصولات این شرکت کمک کنند تا بتوانیم مسیر توسعه را به خوبی پیموده و خدمت رسانی بهتری ارایه دهیم که در این روند سود و منفعت بیشتری نیز به آنها خواهد رسید.
وی ادامه داد: وفاق ایجاد شده بین سهامداران مخابرات و دولت، شرایط خوبی را فراهم آورده که موجب می شود هیات مدیره جدید با انرژی مضاعفی به توسعه شرکت مخابرات ایران بپردازد. با این حال نباید فراموش کنیم که رقابت شدیدتر شده و بازار با دشواری هایی روبرو است.
او درباره واگذاری تلفن ثابت با قیمت جدید نیز گفت: تلاش ما این است که قیمت ها را واقعی کنیم با این حال خبر قطعی در این باره را باید از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی پرسید.
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با بیان رقابت موجود بین اپراتورها در عرضه اینترنت یادآور شد: برنامه ما ارایه سرویس مقبول است. در بازار رقابتی هر کس بتواند جنس بهتر، با کیفیت بالاتر و قیمت مناسب تر داشته باشد، سهم بیشتری می گیرد و از آنجا که ما روی توسعه و ارتقا کیفیت متمرکز شده ایم، امیدواریم که رضایت مشتری را نیز حاصل کنیم.
سراییان در مورد سرعت اینترنت تاکید کرد: سرعت بستگی به بسته ای دارد که خریداری می شود. هدف ما این است که در قالب بسته های مختلف سرعت مطلوب را ارایه کنیم حال با توجه به امکانات فنی، سرعت اینترنت در برخی جاها خیلی خوب و در مواردی هم نیاز به اصلاح دارد.
وی درباره وضعیت نیروی انسانی در شرکت مخابرات ایران و اینکه آیا در سال 95 موضوع تعدیل و بازنشستگی پیش از موعد مطرح خواهد شد، گفت: در این باره بایستی مطالعه کرد با این حال تلاش ما این است که با تولید کار بتوانیم بیشترین بهره وری را از نیروی موجود داشته باشیم.
او در زمینه توسعه اینترنت4G و  3G در اقصی نقاط کشور نیز گفت: این پروژه در شرکت ارتباطات سیار به صورت جدی دنبال می شود.

 بلاتکلیفی یک میلیون و 800 هزار سهم خارجی
در حالی که مدیرعامل شرکت مخابرات سهامداران این شرکت را به نگه داشتن سهام خود ترغیب می کند و معتقد است با واقعی شدن قیمت تلفن ثابت علاوه بر افزایش ارزش سهام احتمالا سود سال آینده این شرکت نیز برای هر سهم افزایش پیدا می کند اما خبرگزاری فارس از بلاتکلیفی سرمایه گذاری این شرکت در ماهواره اینمارست در سال های گذشته خبر می دهد. 
بر اساس گزارش منتشر شده مخابرات ایران یک میلیون و 800 هزار سهم در شرکت خارجی ارایه دهنده خدمات تلفن ماهواره ای اینمارست خریداری کرده که حسابرس شرکت تعیین وضعیت این سرمایه گذاری را تکلیف کرده است.
در گزارش حسابرس شرکت مخابرات ایران در بخش الزامات قانونی و مقرراتی که حسابرس برای این شرکت دیده به تعیین تکلیف سرمایه گذاری مخابرات در ماهواره اینمارست اشاره شده است. در این بند از گزارش، برنامه ریزی لازم برای ساماندهی دارایی های ثابت مشهود راکد و بلااستفاده، جلوگیری از تأخیر پروژه ها و اجرای قراردادهای منعقده با پیمانکاران و تعیین تکلیف سرمایه گذاری در ماهواره اینمارست تکلیف شده 
است.
شرکت دولتی مخابرات ایران در سال 70 سهامی را از یک شرکت خارجی ارایه دهنده خدمات تلفن ماهواره ای اینمارست خریداری کرد. میزان سهام خریداری شده یک میلیون و 800 هزار سهم بوده است که این سهم پس از خصوصی سازی مخابرات به شرکت خصوصی مخابرات ایران منتقل شد. این شرکت خارجی در اواخر دهه 70 ورشکست شد و اخیرا شرکت دیگری امتیاز شرکت قبلی را خریداری کرده است و شرکت مخابرات پس از خصوصی سازی ملزم به پیگیری پول ایران شد.
علی رغم گذشت 7 سال از خصوصی سازی شرکت مخابرات هنوز تکلیف سرمایه گذاری در این شرکت خارجی مشخص نشده و این موضوع هر سال در گزارش حسابرس شرکت مخابرات اشاره و بدون نتیجه به سال بعد موکول می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :