آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 18320
تاریخ انتشار : 30 آبان 1391 10:54
تعداد بازدید : 711

رونمايی از سامانه “همبانك ملی”

مراسم رونمايي از سامانه “همبانك ملي” روز پنج شنبه 25 آبان ماه با حضور جمعي از مديران ارشد شركت داده ورزي سداد و شركت پرداخت اول كيش (جيرينگ) برگزار شد.

بینا- سامانه “همبانك ملي” با كد #۷۱۷* براي استفاده مشتركان همراه اولي است كه داراي حساب بانكي نزد بانك ملي ايران هستند.
سامانه “همبانك”، یکی از سرویس‌های حوزه خدمات بانکداری همراه بر بستر USSD همراه اول بوده که توسط جیرینگ و با مشارکت بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری کشور، عملیاتی و راه‌اندازی شده است.
اين سامانه‌، بدون نیاز به نصب هرگونه نرم‌افزار، بر روی تمامی گوشی‌های تلفن همراه و فقط با شماره‌گیری یک کد USSDقابل استفاده هستند در حالی که سایر سامانه‌های بانکداری همراه، نیازمند استفاده از گوشی هوشمند، اينترنت، نصب نرم‌افزار مخصوص و محدود به نوع گوشی بوده و از نظر امنیتی در سطح پایین‌تری قرار دارند.
افراد داراي حساب نزد بانک‌هايي كه در اين طرح با شركت جيرينگ مشاركت كرده‌اند، می‌توانند مجموعه‌ای از خدمات بانکی مورد نياز را به‌صورت غيرحضوري و بدون مراجعه به شعب دریافت کنند. با استفاده از این سرویس می‌توان از خدماتی نظیر استعلام موجودی حساب بانکی، خرید شارژ اعتبار، پرداخت قبوض، پرداخت اقساط تسهیلات و مدیریت چک استفاده كرد.
بر اساس اين طرح تجاری، جيرينگ با ایجاد بستر و فرهنگ‌سازی استفاده از خدمات کیف پول همراه، پا به عرصه خدمات مالی و پرداخت همراه گذاشت. این کیف پول، دو سال پیش معرفی شد. بعد از گذشت مدتی ارایه خدمات به مشتریان بانک‌ها با نام تجاری همبانک در دستور کار قرار گرفت. این اقدام، در ابتدای سال جاری، آغاز و نخستین سرویس در خرداد ماه با نام همبانك سینا به بهره‌برداری رسيد. در حال حاضر خدمات همبانک برای چهار بانک، فعال شده است که عبارت است از:
بانک                           کد دستوری
سینا                            #۷۲۷*
ملی                            #۷۱۷*
انصار                          #۷۶۳*
پست بانک                       #۷۴۷*


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :