آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 183163
تاریخ انتشار : 5 خرداد 1395 11:39
تعداد بازدید : 806

۹۰ درصد تامین مالی از طریق بانک انجام می‎شود

رییس پژوهشکده پولی و بانکی گفت: با وجود کاهش نرخ تورم و برقراری ثبات در بازار ارز، اقتصاد کشور با چالش دستیابی به نرخ رشد پایدار غیر تورمی مواجه است.

فناوران - علی دیواندری در بیست و ششمین همایش سیاست های پولی و ارزی گفت: گشایش ایجاد شده به دلیل سیاست های خارجی و همچنین تلاش بانک مرکزی در ثبات بخشیدن به بازار ارز ، نوسان بازار ارز را کنترل کرد و ثبات نسبی را به این بازار بازگرداند.
وی اضافه کرد: با وجود کاهش نرخ تورم و برقراری ثبات در بازار ارز، اقتصاد کشور با چالش دستیابی به نرخ رشد پایدار غیر تورمی مواجه است. دیواندری با بیان اینکه اینکه بیش از 90 درصد از تأمین مالی اقتصاد کشور از طریق نظام بانکی صورت می گیرد، گفت: عملکرد درست و مناسب آن می تواند در تحقق رشد پایدار در چارچوب سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی مؤثر واقع شود. وی ادامه داد: بانک مرکزی در کنار سایر دستگاه های ذیربط در راستای پیاده سازی سیاست های اقتصاد مقاومتی و دستیابی به رشد پایدار غیر تورمی اقدامات مؤثری را در عرصه داخلی و بین المللی انجام داده است. وی گفت: با توجه به تحولات اقتصادی، به ویژه کاهش تورم، یکی از برنامه ها و سیاست گذاری کلان بانک مرکزی در سال گذشته و جاری، تلاش در جهت کاهش نرخ سود بانکی بوده است. وی تأکید کرد: کاهش نرخ سود بانکی اقدامی است که جهت رونق دادن به اقتصاد و تحریک تولید، امسال همچنان در اولویت خواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :