آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 183152
تاریخ انتشار : 5 خرداد 1395 11:26
تعداد بازدید : 830

رییس اتاق ایران اعلام کرد

امکان دریافت تسهیلات از بانک جهانی برای بنگاه‎های کوچک

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: در صورت استفاده از ظرفیت‎های موجود می توانیم یک و نیم تا دو میلیارد دلار وام از بانک جهانی برای بنگاه‎های کوچک و متوسط دریافت کنیم.

ایرنا- محسن جلال پور افزود: جلسه‎ای با کارشناسان بانک جهانی داشتیم تا بتوانیم از ظرفیت‏های این نهاد برای دریافت تسهیلات توسط بنگاه‏های اقتصادی کوچک و متوسط بهره ببریم.
وی افزود: در این جلسه گزارشی از وضعیت بنگاه‏های تولیدی ایران به کارشناسان بانک جهانی ارایه و قرار شد قبل از سفر مسوولان بانک جهانی به ایران هماهنگی‎هایی داشته باشند تا بتوانیم از ظرفیت بانک جهانی استفاده کنیم.
جلال پور همچنین در مورد نشست تجاری ایران و هند گفت: نگاه به شرق و کشورهای شرقی، نگاهی پررنگ است و هند در بین کشورهای شرقی برای ما بسیار قابل توجه است.
رییس اتاق ایران گفت: کشور هند از سه جهت مورد توجه ما است؛ نخست مسایل مرتبط با ترانزیت و ارتباطات شمال - جنوب و شرق به غرب است. کشور هند در حال حاضر 13 میلیارد دلار با کشورهای مشترک المنافع شوروی سابق گردش مالی دارد و همچنین دارای روابط اقتصادی گسترده ای با اروپا است که ایران می تواند نقطه مهمی برای هند باشد.
وی انرژی را دومین موضوع قابل توجه در رابطه ایران و هند ذکر کرد و گفت: ایران می تواند در تامین امنیت انرژی هند کشوری قابل توجه باشد؛ هند برای رشد و توسعه پیش بینی شده خود نیاز به انرژی دارد و در تامین انرژی چاره ای ندارد جز اینکه ایران را منبع انرژی خود بداند.
جلال پور افزود: سومین نکته مبادلات تجاری ایران و هند است؛ زمانی ارزش مبادلات دو کشور 16 میلیارد دلار بود و اکنون این رقم به هشت میلیارد دلار - که آن هم به طور عمده نفتی است - رسیده است.
وی گفت: ایران و هند می توانند در زمینه های مختلف فراتر از صادرات نفت از جمله در زمینه‏های فولادی و فناوری اطلاعات و ارتباطات با هم فعالیت و کار مشترک داشته باشند.
رییس اتاق بازرگانی ایران گفت: به این دلایل سفر نخست وزیر هند به ایران برای ما مهم و قابل توجه است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :