آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 18314
تاریخ انتشار : 30 آبان 1391 10:43
تعداد بازدید : 845

مدیرعامل گیلاس کامپیوتر:

اعطای مجوز الکامپ به مجمع تشکل ها قهر صنف را به دنبال خواهد داشت

برای یک بار هم که شده سازمان بازرسی کل کشور روند برگزاری نمایشگاه در این ۱۷دوره را بررسی کند تا ببینند در دوره شانزدهم که سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور متولی برگزاری بود، کمترین اشتباهات و ضعف ها رخ داد، به طوری که اعراب از وجود رقیبی برای جی تکس احساس خطر کردند.

فناوران - مدیرعامل شرکت گیلاس کامپیوتر و رییس کمیته امنیت و شبکه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور با بیان این مطلب و این موضوع که متولی برگزاری نمایشگاه تخصصی حوزه IT باید سازمانی باشد که بیشترین پوشش فعالان این حوزه را دارد، مهم‌ترین عامل برای عدم حضور گیلاس کامپیوتر در هجدهمین دوره نمایشگاه الکامپ برگزاری آن توسط مجمع تشکل‌ها عنوان کرد.  بابادی‌نیا واگذاری مجوز برگزاری نمایشگاه الکامپ به مجمع تشکل‌ها را اقدامی غیرکارشناسانه دانست و در این مورد گفت: تعصب صنفی‌ام اجازه نمی‌دهد زیر نظر تشکلی در نمایشگاه شرکت کنم که حتی فعالان این حوزه هم از سابقه و تعداد اعضایش اطلاعاتی ندارند. وی افزود: به اعتقاد من تمامی فعالان حوزه IT باید زیر چتر سازمانی قرار گیرند که با مصوبه مجلس شورای اسلامی به عنوان تنها متولی و نماینده بخش خصوصی حوزه فناوری اطلاعات شناخته شده است. بابادی‌نیا اعطای مجوز برگزاری به مجمع تشکل‌ها را دهن‌کجی به قانون دانست و تبعات آن را قهر و تحریم نمایشگاه توسط فعالان این حوزه دانست و در این مورد افزود: در کنار همه اینها نوسانات نرخ ارز، مشکلات واردات و وجود غرفه‌های ارزی و ریالی در نمایشگاه انگیزه حضور را از شرکت‌ها و سازمان‌ها گرفته است. رییس کمیته امنیت و شبکه سازمان نصر کشور در ادامه وجود دو نرخ ارزی و ریالی را منشا فساد در نمایشگاه دانست و گفت: به نظر من برای یک‌بار هم که شده سازمان بازرسی کل کشور روند برگزاری نمایشگاه در این ۱۷ دوره را بررسی کند تا ببینند در دوره شانزدهم که سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور متولی برگزاری بود، کمترین اشتباهات و ضعف‌ها رخ داد به طوری که اعراب از وجود رقیبی برای جی‌تکس احساس خطر کردند. مدیرعامل شرکت گیلاس کامپیوتر در ادامه فعالان حوزه IT را دارای پتانسیل قوی در کشور و منطقه دانست و در این مورد گفت: در جی‌تکس امسال بسیاری از شرکت‌ها معتقد بودند به دلیل حضور کمرنگ ایرانی‌ها نمایشگاه شور و اشتیاق همیشگی را نداشته است. این به این معنی است که حضور ایرانی‌ها برای کشورهای منطقه تا این حد مهم است. پس چرا خودمان در داخل از این فرصت‌ها و پتانسیل‌ها استفاده نمی‌کنیم.
بابادی‌نیا یادآوری کرد: بهتر است با برنامه‌ریزی دقیق از برگزاری نمایشگاه‌هایی مثل الکامپ به عنوان یک فرصت درآمدزایی برای کشور استفاده کنیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :