آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 183139
تاریخ انتشار : 5 خرداد 1395 11:14
تعداد بازدید : 969

درآمد شرکت های دانش بنیان 4 برابر شد

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: در مدت دو سال توانسته ایم بعد از بررسی هزار و ۵۰۰ شرکت دانش بنیان، هزار شرکت را مورد حمایت مالی قرار دهیم.

مهر- بهزاد سلطانی گفت: در قانون، شرکت ها به صورت نوپا تولیدی و قدیمی با تولیدات صنعتی، تقسیم بندی شده اند؛ تولیدات شرکت های تولیدی معمولا های تک و تولیدات شرکت های صنعتی لوتک است بنابراین باید به شرکت های صنعتی، فناوری تزریق شود تا بتوانند محصولات پیشرفته را به تولید برسانند.
به گفته سلطانی، ۹۰ درصد اقتصاد ما در صنایع لوتک بوده که GDP کشور باید بر اساس صنایع موجود و چگونگی استفاده کردن از دستاوردهای این صنایع تعریف شود.
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان تولید ناخالص داخلی و سهم شرکت های دانش بنیان در آن گفت: تولید ناخالص داخلی کشور برابر با یک هزار و ۲۸۰ میلیارد دلار بوده است.
وی درباره درآمد شرکت های دانش بنیان گفت: در سال ۱۳۹۳، ۵۰۰ میلیون دلار و در سال ۹۴، حدود ۲ میلیارد دلار درآمد شرکت های دانش بنیان بوده است. البته این مقدار هنوز هم اندک است.
سلطانی افزود: درآمد تخمینی شرکت های دانش بنیان حدود ۴ میلیارد دلار و ارزش افزوده تخمینی شرکت های دانش بنیان حدود ۲ میلیارد دلار برآورد شده است. همچنین سهم شرکت های دانش بنیان در تولید ناخالص داخلی کمتر از ۰.۲ درصد برآورد شده است.
وی با بیان اینکه شرکت های دانش بنیان، شرکت هایی با فناوری متوسط روبه بالا هستند، گفت: در بهترین حالت میانگین ارزش افزوده شرکت های دانش بنیان ۵۰ درصد درآمد آنها است.رییس صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه باید در سیاستگذاری علم، فناوری و نوآوری در کشور انسجامی صورت گیرد، گفت: البته ساختار سیاستگذاری علم، فناوری و نوآوری کشور به اصلاح نیاز دارد.
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه در حال حاضر ۲ هزار و ۳۰۰ شرکت تاییدیه دانش بنیانی اخذ کرده اند، گفت: برای تامین مالی هزار و ۵۰۰ شرکت را مورد بررسی قرار داده ایم و  توانسته ایم هزار شرکت دانش بنیان را تزریق مالی کنیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :