آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 183131
تاریخ انتشار : 5 خرداد 1395 10:54
تعداد بازدید : 676

تشدید نوسان دلار آزاد در پی داشت

بی نظمی قیمت در بازار کامپیوتر

افزایش مجدد قیمت دلار آزاد و رسیدن نرخ دلار آزاد به رقم حدودی 3460 تومان در روزهای اخیر موجب به وجود امدن پدیده چند دستگی قیمت در بازار کامپیوتر و تجهیزات دیجیتال شده است.

فناوران- گزارش ها حاکی از این است که در روزهای اخیر برخی از کسبه همسو با تغییرات نرخ دلار آزاد قیمت کالاها را افزایش داده و در مقابل گروهی که نگران اجناسی هستند که روی دستشان مانده هستند از افزایش قیمت خودداری کرده و در مقابل قیمت برخی از کالاها را کاهش داده اند.
به گفته علی شیخ، یکی از فعالان بازار کامپیوتر بروز چنین اتفاقی در بازار کامپیوتر این روزها بعید نیست و کسبه ناچارند در چنین شرایطی تصمیمی بگیرند که از نظرشان کمترین آسیب را به سرمایه شان بزند. به گفته وی، برخی از کسبه همچنان زیر برار کاهش قیمت نرفته و از جریان طبیعی همسویی نرخ دلار آزاد و قیمت کالاها پیروی می کنند. در مقابل گروهی که توان تامین هزینه های روزمره را نداشته و یا با چک های نقد نشده مواجه هستند به ناچار قیمت ها را کاهش داده اند. اما این اقدامات بی نتیجه است و از مشتری در بازار خبری نیست.
یکی دیگر از فعالان بازار کامپیوتر هم با تایید گفته های همکارش می گوید: در هفته گذشته بروز پدیده چند دستگی قیمت موجب شده است که میزان مراجعه به بازار کمتر شود. زیرا در چنین شرایطی خریداران اعتماد خود را به بازار از دست داده و تصور می کنند که هر قیمتی از سوی کسبه به آنها ارایه شود غیر منطقی است. کارشناسان نیز بر این باورند که با توجه به شرایط فعلی بازار کسب و کار در چنین فضایی سودی در بر ندارد و کسبه تنها برای خالی نبودن عریضه فروشگاه ها را تعطیل نکرده اند. به گفته آنها این امیدواری وجود دارد که از اوایل تیر ماه وضعیت تغییر کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :