آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 183129
تاریخ انتشار : 5 خرداد 1395 10:53
تعداد بازدید : 782

سالانه 180هزار نفر فارغ التحصیل رشته IT می شوند

وزیر ارتباطات با بیان سهم 17 درصدی فارغ التحصیلان در حوزه ICT گفت: در کشور سالانه 170 تا 180 هزار فارغ التحصیل در حوزه IT داریم و طبق بررسی های جهانی، IT حوزه ای است که می توان با سرمایه گذاری کم در آن شغل ایجاد کرد بنابراین این وظیفه ملی است که برای جوانان ایجاد شغل می کند.

ایسنا- وزیر ارتباطات با بیان این که منابع بانک ها باید در خدمت بخش خصوصی و رونق و تحول در حوزه اقتصاد باشد، اظهار کرد: از ماموریت بانک ها تقویت منابع بخش خصوصی است زیرا در هیچ جای جهان بخش خصوصی همه منابع را خودش تامین نمی کند و درصدی را از بانک ها می گیرد و این الگو باید در اینجا پیاده شود.
وزیر ارتباطات ادامه داد: در حال حاضر هیچ روستای بالای 10 خانوار وجود ندارد که تلفن نداشته باشد و بسیاری از روستاهای زیر 10 خانوار هم تلفن دارند و ما تلاش کردیم خدمات اینترنتی را نیز به روستاها بیاوریم و برای ارتباطات و باقی مزایا و خدماتی که هموطنان در روستاها باید داشته باشند، نیز تلاش کردیم.
واعظی با بیان این که پست بانک، بانک تخصصی ICT کشور برای ایجاد اشتغال و رونق در این بخش است، اظهار کرد: با موافقت وزارت اقتصاد و دارایی، پست بانک، بانک عامل وزارتخانه و شرکت های زیرمجموعه شد تا به عنوان بانک تخصصی بخش ICT قرار گیرد. واعظی همچنین به وام وجوه اداره شده نیز پرداخت و افزود: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات سالانه وام وجوه اداره شده از طریق پست بانک به شرکت های دانش بنیان می پردازد و همچنین در زمینه ی نیروی انسانی در بانک نیروی جوانی داریم که سرمایه محسوب می شود و باید به این نیرو آموزش و انگیزه تزریق شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :