آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 183128
تاریخ انتشار : 5 خرداد 1395 10:52
تعداد بازدید : 926

با راه‌اندازی سامانه «سیمفا» انجام می‌شود

جریمه خودکار خودروهای فاقد معاینه فنی در تهران

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران از اتصال مراکز معاینه فنی شهر تهران به سامانه یکپارچه ملی معاینه فنی (سیمفا) خبر داد.

فارس- نواب حسینی منش با اعلام اتصال این سامانه به بانک اطلاعاتی پلیس گفت: یکی از مقدمات پیاده سازی و اجرای طرح مناطق کم انتشار آلایندگی (LEZ) و ممانعت از تردد خودروهای آلاینده در رینگ سبز (زوج و فرد)، استفاده از سامانه سیمفا جهت تجمیع اطلاعات خودروهای معاینه شده در کشور و کنترل خودروهای فاقد معاینه فنی توسط دوربین های ثبت پلاک در مناطق مذکور است.
وی افزود: توجه به اثرات مثبت این طرح در کاهش آلودگی هوا جهت تسریع اجرای آن، ستاد معاینه فنی نسبت به استفاده از این سامانه در مراکز معاینه فنی شهر تهران اقدام کرده است و به زودی بر اساس مصوبات هیات وزیران، پلیس به صورت نرم افزاری نسبت به اعمال قانون و جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی که در این محدوده تردد می کنند، اقدام خواهد کرد.
حسینی منش در مورد هدف از پیاده سازی سامانه یکپارچه ملی معاینه فنی (سیمفا) توضیح داد: از دوسال گذشته برنامه نویسی و استقرار سامانه سیمفا در مراکز معاینه فنی سطح کشور جهت تامین چندین هدف توسط وزارت کشور در حال انجام است. اولین هدف ارتقای سطح کیفی نظارت بر مراکز بوده است. این نرم افزار دارای امکانات مدیریتی بوده و کلیه فرایندهای حوزه برچسب حسب نیاز مراکز، حدود مجاز رد و قبولی خودروها در آزمون ها، استخراج گزارش مالی و مدیریتی توسط یک هسته مرکزی (وزارت کشور) قابل کنترل و مدیریت است. 
وی افزود: در چند سال اخیر پس از توسعه مراکز معاینه فنی در سطح کشور یکی از مهم ترین معضلات عدم وجود وحدت رویه در انجام معاینه فنی بوده که خوشبختانه با پیاده سازی این نرم افزار، کلیه مراکز براساس استاندارد ملی معاینه فنی تجدید نظر 9181 نسبت به انجام معاینه فنی و آزمون خودروها اقدام می کنند و کیفیت ارایه خدمات معاینه فنی در سطح کشور یکپارچه و یکسان 
می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :