آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 183125
تاریخ انتشار : 5 خرداد 1395 10:49
تعداد بازدید : 868

آیت‌الله حائری شیرازی:

با فضای مجازی مردم را به بهشت ببریم

آیت الله حائری شیرازی با بیان اینکه فضای مجازی بهترین فضا برای گفت و گو است، گفت: فضای مجازی در آینده شکارگاه شماست تا چند جهنمی را بدزدید و به بهشت بکشانید؛ نگذاریم در فضای مجازی مردم را به جهنم ببرند، ما می توانیم مردم را به بهشت ببریم.

تسنیم- آیت الله محی الدین حائری شیرازی در سی و سومین نشست جبهه انقلاب اسلامی در فضای مجازی به شرح موضوع اخلاق در فضای مجازی پرداخت و گفت: فضای مجازی برای جدا کردن والدین از فرزندان ساخته شده است؛ در این فضا دیگر نسبت های فامیلی معنا ندارند و بچه ها، فرزندان آنچه می دانند، می خوانند و می شنوند، هستند.
وی با بیان اینکه هیچ بلایی نیست مگر آنکه خداوند در آن نعمتی قرار داده است که محیط  بر آن بلا است، تأکید کرد: موانع و رنج کشیدن ها در فضای مجازی زمینه برای بالغ شدن در فضای مجازی است؛ همین رنج کشیدن ها است که سبب می شود شما به قدرت این عرصه پی ببرید.
آیت الله محی الدین حائری شیرازی گفت: فضای مجازی، فضای تربیتی شماست؛ فضای مجازی که بهترین فضا برای گفت و گو است، فاصله مکانی میان افراد را از بین برده و عالم بزرگ را برای انسان کوچک کرده تا انسان را بزرگ کند.
این استاد اخلاق تصریح کرد: همانطور که در فضای مجازی می توان بدترین ضربه ها را زد، می توان بهترین خدمت ها را نیز انجام داد؛ این فضا هم می تواند بچه های ما را به جهنم ببرد و هم ما می توانیم به کمک آن، بچه ها را به بهشت ببریم.
وی با بیان اینکه فضای مجازی تا زمانی که آن را نمی شناسید، تهدید است و هرگاه که آن را مطالعه کردید به فرصت تبدیل می شود، گفت: ابتدا که در دریای فضای مجازی می افتید، رنج آور است اما آنگاه که شنا در آن را آموختید به جولانگاه شما تبدیل خواهد شد.آیت الله محی الدین حائری شیرازی با بیان اینکه فضای مجازی بهترین فضا برای گفت و گو است، متذکر شد: نگذاریم در فضای مجازی مردم را به جهنم ببرند، ما می توانیم مردم را به بهشت ببریم و فضای مجازی در آینده شکارگاه شماست تا چند جهنمی را بدزدید و به بهشت بکشانید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :