آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 183064
تاریخ انتشار : 4 خرداد 1395 11:40
تعداد بازدید : 838

نفوذ هکرها به بانک های خاورمیانه

محققان شرکت امنیت سایبری «فایرآی» اعلام کردند که هکرها در حالی که سطح دفاعی بانک های خاورمیانه را مورد ارزیابی قرار می دهند، کارمندان این بانک ها را با ایمیل های آلوده ای که در مورد شبکه های بانکی و اکانت های کاربران اطلاعات جمع آوری می کنند، هدف قرار می دهند.


 ایرنا- محققان این شرکت گفتند که اوایل ماه جاری میلادی تعدادی از ایمیل های آلوده به بدافزار را که به چند بانک در خاورمیانه فرستاده شده، شناسایی کرده اند. 
محققان یادآور شدند که هکرها از تکنیک هایی بهره گرفته اند که به طور معمول در حملاتی از این دست مشاهده نشده است. بانک ملی قطر ماه گذشته اعلام کرد که یک مورد نقض امنیتی در مورد داده ها را مورد بررسی قرار داده که در جریان آن اسامی افراد و رمز شمار زیادی از مشتریان این بانک فاش شده است.در همین حال، سخنگوی فایرآی گفت که بانک ملی قطر جزو آن دسته از بانک های خاورمیانه نیست که محققان وجود بدافزار را در آن کشف کرده اند. وی به نام بانک ها و کشورهای هدف قرار گرفته اشاره ای نکرد. 
وی یادآور شد که بدافزار به کار گرفته شده اطلاعات را به سرور هکرها مخابره کرده که این مساله نشان می دهد دستکم برخی از بانک های خاورمیانه آلوده شده اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :