آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 183054
تاریخ انتشار : 4 خرداد 1395 11:26
تعداد بازدید : 801

معاون علمی و فناوری رییس جمهور وعده داد:

ایجاد بستر تبادلات فناورانه بین شرکت‎های ICT داخلی و خارجی

معاون علمی و فناوری رییس جمهور در مراسم افتتاحیه پنجمین نمایشگاه فناوری و نوآوری (اینوتکس ۲۰۱۶) با اعلام راه‎اندازی پارک‎های علم و فناوری مشترک با کشورهای خارجی، گفت: نمایشگاه امسال تفاوت‎های خوبی نسبت به سال گذشته داشته که حضور دو برابری شرکت‎های فناورانه خارجی در این نمایشگاه نشان از برتری این دوره از نمایشگاه نسبت به سال های گذشته است.

فناوران- سورنا ستاری با تاکید بر اینکه حضور بیشتر شرکت‎های خارجی نتایج خوب بعد از برجام است، افزود: اگر شرکتی تنها برای کسب بازار ما می‎آید باید این موضوع را فراموش کند؛ ما زمانی می‎توانیم از بازارمان صیانت کنیم که شرکت‎های ایرانی بتوانند با شرکت های خارجی به صورت مشترک تحقق و توسعه انجام دهند.
ستاری تاکید کرد: همچنین باید طوری از بازار کشور استفاده کنیم تا بتوانیم تکنولوژی‎ها را به سمت داخل وارد کنیم و نباید تنها وارد کننده کالا باشیم بلکه باید تکنولوژی را وارد کشور کنیم.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: امیدواریم سیاستی که در پیش گرفته‎ایم به زودی محقق شود.
در ادامه معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: اصلی ترین هدف نمایشگاه اینوتکس بحث انتقال فناوری و تکنولوژی و همچنین ایجاد بسترهای لازم برای انتقال فناوری است.
وی با تاکید بر اینکه ما به عنوان دولت متعهدیم یک زیرساختی برای شرکت های دانش‎بنیان به وجود آوریم تا تبادلات فناورانه بین شرکت‎های داخلی و خارجی ایجاد شود، گفت: کشور ما ۸۰ میلیون جمعیت دارد؛ بیش از ۵۰ درصد کاربران اینترنت خاورمیانه در ایران هستند و این تنها نشان دهنده بازار ICT ما در کشور است.
ستاری با بیان اینکه بازار بیوتکنولوژی، نانو و لوازم الکترونیکی بازار بزرگی هستند، گفت: باید بتوانیم به خوبی از این بازارها استفاده کنیم.
وی افزود: هدف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تحقیق و توسعه مشترک و ایجاد خطوط تولید مشترک بین شرکت های داخلی و خارجی است تا فناوری در کشور توسعه یابد. معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در خصوص صادرات محصولات دانش بنیان با بیان اینکه صادرات این محصولات با محصولات معمولی متفاوت است گفت: شرکت‎های دانش ‎بنیان باید بتوانند استانداردهای لازم را برای صادرات محصولاتشان به سایر کشورها اخذ کنند که این موضوع تاکنون در تاریخ کشور سابقه نداشته است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :