fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 183054
  تاریخ انتشار : 4 خرداد 1395 11:26
  تعداد بازدید : 724

  معاون علمی و فناوری رییس جمهور وعده داد:

  ایجاد بستر تبادلات فناورانه بین شرکت‎های ICT داخلی و خارجی

  معاون علمی و فناوری رییس جمهور در مراسم افتتاحیه پنجمین نمایشگاه فناوری و نوآوری (اینوتکس ۲۰۱۶) با اعلام راه‎اندازی پارک‎های علم و فناوری مشترک با کشورهای خارجی، گفت: نمایشگاه امسال تفاوت‎های خوبی نسبت به سال گذشته داشته که حضور دو برابری شرکت‎های فناورانه خارجی در این نمایشگاه نشان از برتری این دوره از نمایشگاه نسبت به سال های گذشته است.

  فناوران- سورنا ستاری با تاکید بر اینکه حضور بیشتر شرکت‎های خارجی نتایج خوب بعد از برجام است، افزود: اگر شرکتی تنها برای کسب بازار ما می‎آید باید این موضوع را فراموش کند؛ ما زمانی می‎توانیم از بازارمان صیانت کنیم که شرکت‎های ایرانی بتوانند با شرکت های خارجی به صورت مشترک تحقق و توسعه انجام دهند.
  ستاری تاکید کرد: همچنین باید طوری از بازار کشور استفاده کنیم تا بتوانیم تکنولوژی‎ها را به سمت داخل وارد کنیم و نباید تنها وارد کننده کالا باشیم بلکه باید تکنولوژی را وارد کشور کنیم.
  معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: امیدواریم سیاستی که در پیش گرفته‎ایم به زودی محقق شود.
  در ادامه معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: اصلی ترین هدف نمایشگاه اینوتکس بحث انتقال فناوری و تکنولوژی و همچنین ایجاد بسترهای لازم برای انتقال فناوری است.
  وی با تاکید بر اینکه ما به عنوان دولت متعهدیم یک زیرساختی برای شرکت های دانش‎بنیان به وجود آوریم تا تبادلات فناورانه بین شرکت‎های داخلی و خارجی ایجاد شود، گفت: کشور ما ۸۰ میلیون جمعیت دارد؛ بیش از ۵۰ درصد کاربران اینترنت خاورمیانه در ایران هستند و این تنها نشان دهنده بازار ICT ما در کشور است.
  ستاری با بیان اینکه بازار بیوتکنولوژی، نانو و لوازم الکترونیکی بازار بزرگی هستند، گفت: باید بتوانیم به خوبی از این بازارها استفاده کنیم.
  وی افزود: هدف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تحقیق و توسعه مشترک و ایجاد خطوط تولید مشترک بین شرکت های داخلی و خارجی است تا فناوری در کشور توسعه یابد. معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در خصوص صادرات محصولات دانش بنیان با بیان اینکه صادرات این محصولات با محصولات معمولی متفاوت است گفت: شرکت‎های دانش ‎بنیان باید بتوانند استانداردهای لازم را برای صادرات محصولاتشان به سایر کشورها اخذ کنند که این موضوع تاکنون در تاریخ کشور سابقه نداشته است. 


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :