آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 183053
تاریخ انتشار : 4 خرداد 1395 11:22
تعداد بازدید : 820

آورده نقدی 10 درصدی برای ورود دانش بنیان‎ها به شهرک‎های صنعتی

دبیر کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‎های دانش بنیان با بیان اینکه برای ورود شرکت‎ها به شهرک‎های صنعتی باید 30 درصد آورده نقدی و مابقی در قالب اقساط پرداخت شود، گفت: برای حمایت از شرکت‎های دانش بنیان برای ورود به شهرک‎های صنعتی آورده نقدی 10 درصد و پرداخت 90 درصدی اقساط در نظر گرفته شده است.


ایرنا- سید محمد صاحبکار خراسانی با بیان اینکه از دو سال گذشته بسته‎های حمایتی و قوانینی درحمایت از شرکت‎های دانش‎بنیان مبتنی بر اقتصاد دانش بنیان در نظر گرفته شده، افزود: قانون حمایت از شرکت‎‏های دانش بنیان یکی از بسته‏‎های حمایتی از این شرکت‎های که تاکنون بیش از 12 هزار کاربری روی سایت شرکت های دانش بنیان ایجاد شده است و حدود پنج هزار شرکت با ارایه مستندات خود مورد ارزیابی قرار گرفته اند.
وی افزود: تا کنون دو هزار و 350 شرکت مورد تایید قرار گرفته‎اند و گردش مالی این شرکت‎ها 10 هزار میلیارد تومان است. 60 درصد این شرکت‎ها، شرکت های نوپایی هستند که سه سال اول عمر خود را سپری کرده‎اند. وی اظهار کرد: از سال مالی 92 فرآیند معافیت مالیاتی برای شرکت‎های دانش‎بنیان آغاز شده و در حال حاضر برای سال مالی 93 و 94 فرآیند معافیت مالیاتی برای دو هزار و 350 شرکت دانش بنیان در حال پیگیری است.
صاحبکار گفت: معافیت گمرکی، رفع محدودیت استقرار شرکت‎ها در شعاع شهرهای بزرگ، تسهیلات نظام وظیفه تخصصی برای افراد فعال در شرکت‎های دانش‎بنیان نیز از جمله بسته‎های حمایتی از شرکت‎های دانش بنیان است.
صاحبکار خراسانی افزود: تاکنون 600 میلیارد تومان تامین مالی با نرخ کمتر از مصوب شورای عالی پول و اعتبار در کمیته اعتبار صندوق نوآوری و شکوفایی مصوب شده است.  وی یادآور شد همچنین 12 بسته حمایتی برای صادرات شرکت‎های دانش‎بنیان اعم از مشاوره نقل و انتقال، شرکت در نمایشگاه‎های بین‎المللی و صادرات محصولات دانش بنیان در نظر گرفته شده است. وی گفت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همچنین از ثبت اختراعات در خارج از کشور تا 90 درصد هزینه مربوطه را حمایت می‎کند. وی گفت: برای حمایت از شرکت‎های دانش بنیان همچنین با توافق انجام شده با سازمان صدا و سیما امتیاز اضافه پخش تشویقی تا 80 درصد برای تبلیغ محصولات دانش بنیان این شرکت ها در نظر گرفته شده است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :