آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 18305
تاریخ انتشار : 30 آبان 1391 10:16
تعداد بازدید : 392

نرم افزار جدید برای ارتقای کیفیت ترجمه های ماشینی

مایکروسافت یک نرم افزار آزمایشی را عرضه کرده که انتظار می رود استفاده از آن کیفیت ترجمه های ماشینی را به میزان چشمگیری بهبود دهد.

 خبرگزاری فارس- این نرم‌افزار که کماکان در دست بررسی و آزمایش است امکان بررسی و ترجمه سخنرانی‌های مختلف را با استفاده از رایانه‌ها فراهم می‌آورد. ترجمه مطالب از طریق این نرم‌افزار به زبان‌های دیگر با استفاده از بررسی ویژگی‌های صدای سخنران صورت می‌گیرد.
ریک رشید مدیر امور تحقیقاتی مایکروسافت در اوایل سال 2012 برای نخستین بار این فناوری را در چین در معرض دید علاقه‌مندان قرار داده بود. نرم‌افزار یاد شده در جریان سخنرانی وی صدای او را تقریبا با همان لحن به زبان چینی ترجمه می‌کرد و این امر مورد توجه فراوان حضار قرار گرفت.
نرم‌افزار یاد شده در زمینه درک ترتیب مناسب لغات، انتخاب لغات مناسب و غیره کارآیی قابل توجهی دارد و قرار است تعداد قابل توجهی از زبان‌ها را دربربگیرد. هنوز مشخص نیست نسخه نهایی این نرم‌افزار که هنوز مشکلاتی دارد چه زمانی عرضه می‌شود. در حال حاضر بسیاری از غول‌های فناوری در تلاش برای عرضه نرم‌افزارهای ترجمه بی‌نقص هستند، ولی واقعیت این است که هنوز هیچ یک از این نرم‌افزارها قادر به ارایه یک ترجمه بی‌نقص نیستند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :