آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 183042
تاریخ انتشار : 4 خرداد 1395 11:4
تعداد بازدید : 659

رییس سازمان پدافند غیر عامل:

نقش آفرینی تلگرام در انتخابات برخلاف مقررات کشور بود

رییس سازمان پدافند غیر عامل از حسن روحانی رییس جمهور به دلیل تشکیل نشدن جلسات شورای عالی فضای مجازی انتقاد کرد.


تسنیم - غلام رضا جلالی گفت: زیرساخت های تغییر، نفوذ، هدایت و کنترل آمریکایی ها بر حوزه اجتماعی ما را تولید و تثبیت می کند. یکی از این زیرساخت ها، فضای اینترنت است که با افزایش سرعت آن محتوای مورد نظر خود را در این فضا وارد می کنند.
وی افزود: آنها (آمریکایی ها) با ارایه شبکه های مجازی به کشورهایی مثل ایران درصددند فرهنگ غربی را ترویج و  فرهنگ ایرانی را تخریب کنند.
رییس سازمان پدافند غیر عامل ادامه داد: با توجه به اهمیت فضای مجازی، شورای عالی فضای مجازی تشکیل شد. آقای تقی پور وزیر وقت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت که می خواهیم پهنای باند را افزایش دهیم، مقام معظم رهبری گفتند که وقتی این پهنای باند افزایش پیدا کند، ضریب نفوذ هم افزایش پیدا می کند، ایشان فرمودند چه محتوایی می خواهد درون اینترنت با این پهنای باند جریان پیدا کند، به تولید محتوا و کنترل کردن آن هم فکر کرده اید.
وی ادامه داد: برای این سوال ها به دنبال پاسخ گشتند تا رسیدند به شورای عالی فضای مجازی و نهایتا این شورا شکل گرفت تا فضای اینترنت را کنترل کند و نگذارد محتوای (تخریب کننده) غربی در آن جریان یابد، اما الان و با این اوصاف باید پرسید که چرا توسعه اینترنت بدون هیچ مصوبه ای انجام می شود و رییس جمهور هیچ توجهی به این شورا نمی کند.
جلالی گفت: مثلا شبکه تلگرام بر خلاف مقررات کشور ما در انتخابات نقش آفرینی کرد و زمانی که تبلیغات ممنوع بود به تبلیغات ادامه دادند و خبر رای دادن آن آقا و خانمی که در حصر هستند را این شبکه ها اطلاع رسانی و از این ابزار برای تکمیل استراتژی خود استفاده کردند. وی گفت: با تحلیل استراتژی آمریکایی ها و بررسی میزان هماهنگی آن با حرکت هایی که در داخل انجام می شود می توان به اصل ماجرا پی برد. یکی از این هماهنگی ها محدودسازی بودجه های رسانه ملی و ایجاد شبکه های مختلف برای مقابله با آن است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :