آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 183034
تاریخ انتشار : 4 خرداد 1395 10:56
تعداد بازدید : 714

مناقشه وزارت ارتباطات و مخابرات بر سر املاک

پس از خصوصی سازی مخابرات، مالکیت سه ملک دانشکده مخابرات در تهران، 47400 متر مربع زمین مجموعه اداری بی سیم تهران و مجتمع 230 هکتاری دانشگاهی فولاد شهر اصفهان میان وزارت ارتباطات و مخابرات محل اختلاف است.

فارس - براساس صورت های مالی حسابرسی شده شرکت مخابرات ایران، ملک موسوم به دانشکده مخابرات واقع در جنب ترمینال غرب از تاریخ 1394.1.31 توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تصرف شده است.
طبق همین اسناد، همچنین اسناد مالکیت 47400 متر مربع زمین مجموعه اداری بی سیم و 230 هکتار زمین مجتمع دانشگاهی فولاد شهر اصفهان به درخواست این وزارت و توسط اداره کل اموال دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی ابطال و سند مالکیت به نام آن وزارتخانه صادر شده است. 47400  متر مربع زمین مجموعه اداری بی سیم مجموعه وزارت ارتباطات در سیدخندان
است.
این اقدامات منجر به دعوی طرفین در مراجع قضایی و هیات داوری موضوع ماده 30 قانون اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی شده است که نتیجه آن هنوز مشخص نیست.
کمال بیگدلی معاون مالی شرکت مخابرات ایران در این باره می گوید: وزارت ارتباطات و شرکت مخابرات هر دو مجوز ایجاد دانشکده را دارند و پیگیری مخابرات از مراجع قضایی درباره زمین دو دانشکده تهران و اصفهان  همچنان ادامه دارد.
اعاده حق از سوی مخابرات در حالی اعلام شده که کمتر از یک ماه پیش وزیر ارتباطات در هشتاد و هشتمین سالگرد تاسیس دانشکده پست و مخابرات در سخنانی موضوع این دانشکده را تمام شده اعلام کرد و درباره دانشکده اصفهان نیز با جدیت اظهار نظر
کرد.
این اظهار نظر بعد از توافق اخیر وزارت ارتباطات و صاحبان سهام مخابرات برای رفع تنش ها بوده است.
محمود واعظی با اعلام دلایل تملک ساختمان دانشکده مخابرات توسط وزارت ارتباطات گفت: معمولا بخش هایی که در جریان خصوصی سازی ها واگذار می شود، باید به نوعی فعالیت اقتصادی داشته باشد که در ورود به وزارت ارتباطات و بررسی هایی که انجام دادیم، متوجه شدیم که این دانشکده بر اساس اصل 44 واگذار نشده، بلکه بر اساس سلیقه یک وزیر که نمی دانست این دانشکده به چه درد می خورد، به شرکت مخابرات رسیده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بنابراین بررسی کردیم که اگر قانون الزامی ایجاد نکرده و در اسناد واگذاری نیز مدرکی دال بر این موضوع وجود ندارد، دانشکده مخابرات می تواند به وزارت ارتباطات برگردد. این اقدام مرهون تلاش های زیادی است و گرفتارهای متعددی داشت.
وی همچنین با بیان دیگر موضوع اختلاف میان وزارت ارتباطات و شرکت مخابرات درباره ملک اصفهان خطاب به یکی از معاونان خود گفت: درباره ملک اصفهان از ایشان طلبکاری هایی داریم که هنوز وظیفه شان را انجام نداده اند. بنابراین هم اکنون سه ملک مورد اختلاف وزارت ارتباطات و مخابرات است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :