آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 18303
تاریخ انتشار : 30 آبان 1391 10:14
تعداد بازدید : 1079

سرپرست اداره کل رایانه شرکت مخابرات استان تهران:

امکان پرداخت قبوض همراه اول از طریق 1818 فراهم می شود

کل پرداخت های غیرحضوری از طریق 1818، خودپرداز و درگاه ها سه میلیون و 173 هزار و 46 مورد اعلام شد.

تلنا- سید اسماعیل حسینی، سرپرست اداره‌کل رایانه شرکت مخابرات استان تهران با اشاره به اینکه روند استقبال از سامانه 1818 با جهش خوبی همراه بوده، گفت: براساس آخرین آمار 25 درصد پرداخت قبوض از طریق این سامانه انجام شده است که نسبت به سایر دوره‌ها از رشد خوبی برخوردار بوده است.
سرپرست اداره کل رایانه شرکت مخابرات استان تهران از امکان پیش پرداخت هزینه مکالمات تلفن ثابت خبر داد و گفت: مشترکان مخابرات تهران می‌توانند از طریق سامانه 1818 هزینه مکالمات تلفنی خود را تا سقف یک میلیون تومان از پیش بپردازند.
سرپرست اداره کل رایانه شرکت مخابرات استان تهران گفت: امکان پیش پرداخت صورت‌حساب مکالمات نیز از طریق این سامانه برای افرادی که در طول یک سیکل، مکالمات طولانی دارند فراهم شده است که براساس می‌توان با شارژ 10 تا یک میلیون تومان پیش پرداخت از قطع تلفن به دلیل بدهی جلوگیری کرد. به این ترتیب مبلغ صورت‌حساب به صورت اتوماتیک از مبلغ شارژ شده کسر
خواهد شد.
وی در ادامه با اشاره به آخرین آمار‌ها گفت: براساس آخرین سیکل سال 91 از ابتدای خرداد ماه تا ابتدای مرداد ماه کل تماس‌های 1818 یک میلیون و 148 هزار و 187 مورد از طریق بانک‌های طرف قرارداد و یک میلیون و 112 هزار و 198 مورد پرداخت نیز به صورت پیش پرداخت و pri pad بوده که در مجموع می‌توان گفت، چهار میلیون و 321 هزار و 224 مورد پرداخت از طریق سامانه 1818 انجام شده است.
وی با بیان اینکه بیشترین استقبال از این سامانه در منطقه پنج مخابراتی صورت گرفته است گفت: با توافقی که با همراه اول صورت گرفته به زودی امکان پرداخت قبوض همراه اول از طریق 1818 فراهم خواهد شد.
حسینی با اشاره به راه‌اندازی خدمات الکترونیکی شرکت مخابرات استان تهران از طریق سامانه 1818 افزود: با راه‌اندازی این سامانه یک چهارم درآمد صورت‌حساب گیری مخابرات تهران از طریق 1818 انجام می‌شود.
وی گفت: این سامانه در حال حاضر 600 خط ورودی دارد که 90 درصد خطوط نیز به صورت هم‌زمان در حال ارایه سرویس و خدمات است همچنین برای اعلام بدهی نیز 60 خط خروجی از طریق این سامانه فعالیت
می‌کنند.
وی با اشاره به ارایه خدمات پیش پرداخت وpri pad برای مشترکانی که پرداخت‌های سنگین دارند گفت: در حال حاضر امکان پخش صوتی اطلاع از صورت‌حساب، ارایه ریز مکالمات میان‌دوره و آخرین دوره، ارسال قبوض از طریق فکس و نمابر، اعلام کارکرد میان دوره به صورت علی‌الحساب را داریم و اخیرا نیز اطلاع‌رسانی به مشترکان پرمصرف از طریق sms را در این سامانه طراحی و راه‌اندازی کرده‌ایم.
وی امکان دریافت قبوض میان دوره را از دیگر مزایای این سامانه اطلاع‌رسانی و پاسخگویی عنوان کرد و افزود: کاربران می‌توانند در هر مقطعی بدون داشتن قبوض میان دوره از بدهی خود با تماس با 1818 آگاه شوند.
وی در ادامه به فروش اعتباری تلفن ثابت از طریق سامانه 1818 اشاره کرد و گفت: پایلوت واگذاری تلفن ثابت اعتباری که خدمات آن از طریق این سامانه در حال انجام است در کرج شروع
شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :