fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 18301
  تاریخ انتشار : 30 آبان 1391 10:11
  تعداد بازدید : 437

  پژوهشگاه ICT نخبگان را جذب می کند

  رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات از برنامه های این پژوهشگاه برای جذب نخبگان خبر داد و گفت: با استفاده از ظرفیت تمامی دانشگاه ها، نرخ تحقیقات در حوزه ICT را افزایش خواهیم داد.

  خبرگزاری مهر- مرتضی براری با بیان اینکه در پژوهشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات باید جذب نخبگان پررنگ‌تر شود، گفت: موسسه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات در حال حاضر 160 پروژه تحقیقاتی در زمینه زیرساخت فناوری اطلاعات در دست انجام دارد.
  وی افزود: حدود 800 نیروی متخصص در این پژوهشگاه مشغول به کار هستند اما با این وجود درصدد جذب نخبگان بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات هستیم چراکه برای افزایش کمی و کیفی تحقیقات تا رسیدن به نقطه ایده‌آل هنوز فاصله وجود دارد.
  براری با اشاره به اهمیت جایگاه پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در سطح بین‌المللی گفت: باید تعاملات ملی در بخش تحقیقات ICT به صورت بین‌المللی نیز دنبال شود.
  وی با تاکید بر پیاده‌سازی شبکه ملی اطلاعات و افزایش سهم حوزه ICT در تولید ناخالص داخلی (GDP) گفت: درصددیم با استفاده از ظرفیت تمامی دانشگاه‌ها، نرخ تحقیقات در حوزه ICT را افزایش دهیم.
  رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه با همکاری شرکت‌های مرتبط وزارت ارتباطات به عنوان متولی توسعه زیرساخت در کشور و نیز شرکت‌های دانش‌بنیان، حجم تولیدات فاوا را افزایش خواهیم داد، گفت: در حال تهیه سازوکار فعالی برای افزایش نرخ صادرات در حوزه فاوا هستیم.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :