آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 182965
تاریخ انتشار : 3 خرداد 1395 11:58
تعداد بازدید : 828

زیردریایی های ارتش آمریکا به پهپاد جاسوسی مجهز می شوند

نیروی دریایی آمریکا اعلام کرده که به زودی تعداد زیادی پهپاد جاسوسی را در میان زیردریایی های خود توزیع می کند تا بتواند حین عملیات مختلف از آنها استفاده کند.

آنا- «بلک وینگ» یا «سیاه بال» نام پهپاد کوچک و سبکی است که قرار است به زودی به زیردریایی های ایالات متحده آمریکا تحویل داده شود تا از آن در عملیات مختلف از دریای جنوبی چین گرفته تا قطب، استفاده شود. این پهپاد بسیار جالب، کمتر از 2 کیلوگرم وزن دارد و طول بال های آن وقتی باز شده باشد، 50 سانتی متر است. نیروی دریایی برای این که کار حمل و ارسال این پهپاد به آسمان را برای زیردریایی ها بدون نیاز به آمدن روی سطح ممکن کند، آن را در یک استوانه به قطر 7/5 سانتی متر جاسازی کرده است. زیردریایی این استوانه را به سوی سطح آب شلیک می کند و استوانه وقتی به سطح رسید، باز شده و پهپاد از داخل آن به پرواز در می آید.
بلک وینگز پس از پرواز با استفاده از یک پرتو الکترو-اپتیکال و حسگرهای مادون قرمز و البته بهره گیری از یک GPS غیرقابل نفوذ، به ردیابی و گزارش وضعیت سطح به زیردریایی می پردازد. درواقع بلک وینگز قرار است کار چشم و گوش زیردریایی ها را در آسمان داشته انجام دهد.بنابر اعلام نیروی دریایی، هنوز هیچ زیردریایی این پهپاد را که حاصل یک پروژه مشترک و فوق سری است، دریافت نکرده است؛ اما به زودی تمامی ناوگان ایالات متحده آمریکا به این ابزار مجهز خواهند شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :