آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 182944
تاریخ انتشار : 3 خرداد 1395 11:27
تعداد بازدید : 739

قدردانی وزیر ارتباطات از طرح درسای همراه اول

محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات؛ از اجرایی شدن طرح درسا (سیم کارت ویژه کودک و نوجوان همراه اول) تقدیر و تشکر کرد.

فناوران- محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به منظور حمایت از تامین کنندگان محتوا و تامین کنندگان خدمات این حوزه و تلفن همراه، ضمن تقدیر از طرح هایی که منجر به ایجاد فضای امن و سالم در خانواده ها می شود از طرح درسا سیم کارت ویژه کودک و نوجوانان همراه اول تقدیر و تشکر کرد.
در پی مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی مبنی بر ارایه خدمات ویژه اپراتورها به کودکان و نوجوانان، همراه اول با تکیه بر توان داخلی، سیم کارت کودک خود را با نام تجاری درسا ارایه کرده است که در واقع یک نوع زیست بوم مجازی خانواده است. این سیم کارت از کودکان، نوجوانان و حریم خانواده در مقابل خطرات فضای مجازی محافظت می کند و به والدین اجازه می دهد بر فرزندان نظارت داشته باشند.صدوقی مدیرعامل همراه اول در این باره گفت: در سیم کارت کودک، امکان مکالمه و ارسال پیامک وجود ندارد و کودکان از طریق درسا می توانند شبکه های تلویزیونی را مشاهده کنند، بازی های مناسب سن خود را داشته باشند و appهای مورد نیاز خود را از بازار خرید کنند. همچنین والدین می توانند با درسابان نحوه استفاده کودک خود را از تلفن همراه کاملا کنترل کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :