آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 182925
تاریخ انتشار : 3 خرداد 1395 10:50
تعداد بازدید : 575

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت:

ورود به بازارهای بین المللی مستلزم تجهیز نگاه در بخش it است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: هر چند شاخصه های رقابت و مزیت‏های رقابتی در بازارهای داخلی شرط لازم برای ورود در بازارهای رقابتی بین المللی است اما به طور قطع، ادامه فعالیت و حفظ سهم بازار در فرامرزها نیازمند تجهیز نگاه در دو بخش نرم افزاری و سخت افزاری است.

مهر- سیدمحمود نوابی افزود: در شرایط کنونی با توجه به محدودیت منابع و جهت گیری های مشتریان و با نزدیک شدن بازارهای داخلی به اقتصاد رقابتی، فعالیت بنگاه های اقتصادی به منظور ادامه حیات در محیط پویا و تغییر پذیر داخلی و خارجی، مستلزم تمرکز بر فعالیت تخصصی، ارایه خدمات متمایز و متنوع، رعایت استانداردهای بین‎المللی و ارتقا کیفیت، رعایت سلایق و رضایت هر چه بیشتر مصرف کنندگان و در نهایت، تفکر استراتژیک و دانش بازاریابی  نوین است.
وی، آینده نگری و داشتن استراتژی، تقویت ظرفیت‏ها و توانمندسازی نیروی انسانی و آموزش آنها در کلاس جهانی را از عواملی دانست که می تواند موجب ترغیب سرمایه گذاران خارجی برای مشارکت با بنگاه های اقتصادی داخلی شود.
وی جذب سرمایه گذاران خارجی در قالب مشارکت را رویکرد اصلی دولت در پساتحریم عنوان کرد و گفت: ایجاد زنجیره ارزش در تولیدات، جذب سرمایه گذاران خارجی در قالب مشارکت، تسهیل مقررات تجاری، توسعه کارآفرینی، رونق صادرات و تعهد به صادرات محصول، افزایش سهم از بازارهای بیرونی و اتکا به فناوری از برنامه های جدی دولت در پساتحریم است.
معاون وزیر صنعت افزود: به منظور رصد تحولات اقتصادی و بازرگانی کشورهای هدف، وزارت صنعت، معدن و تجارت برای ۲۴ کشور رایزن بازرگانی تعیین و اعزام کرده است، ضمن اینکه افزایش امیدواری برای سرمایه گذاران و در نتیجه رشد اقتصادی و اشتغال در کنار قابلیت برنامه ریزی و افزایش بهره وری صنعتی طی ماه های اخیر حاصل شده است.
وی در خصوص سفر ۷۹۱ مقام دولتی صنعتی و تجاری خارجی به همراه ۲ هزار و ۴۵ شرکت خصوصی به کشور اظهار کرد: در بخش صنعت، معدن و تجارت حدود ۱۹۰ تفاهمنامه با شرکت های دولتی و غیردولتی خارجی به امضا رسیده است؛ هرچند در هر یک از این تفاهم نامه ها و سرمایه‎گذاری مرتبط با آن، صنعت یا بخش اقتصادی معینی مدنظر قرار گرفته ولی با توجه به زنجیره اقتصاد و ارتباط بخش های مختلف در شبکه تولید، رونق و شکوفایی در صنایع پیشرو، به طور یقین صنایع پسین، مکمل و پایین دستی را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :