آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 182916
تاریخ انتشار : 3 خرداد 1395 10:36
تعداد بازدید : 621

عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات:

مقصر کمبود تولید محتوا، دستگاه های دولتی هستند

عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران در ارتباط با تولید محتوای بومی گفت: تولید محتوا نیازمند زیرساخت لازم است که در این بین کاربران بیشترین سهم را در زمینه تولید محتوا خواهند داشت.

تسنیم- خسرو سلجوقی افزود: آنچه که به عنوان دغدغه برای کمبود تولید محتوای بومی در فضای مجازی وجود دارد به مسایل مختلفی مانند بی توجه جدی برخی نهادها در سال های گذشته بر می گردد که در حال حاضر منجر به این مساله شده است.
وی افزود: در ارتباط با تولیدات فرهنگی و بومی در حوزه فضای مجازی نیاز مبرم تغییر نگاه برخی مسوولان، سازمان ها و همچنین تغییر رویکرد برخی کاربران فعال در این زمینه وجود دارد.
او همچنین ابراز کرد: باید بپذیریم که کمبودهایی در تولیدات بومی داشتیم و ما نیز در سازمان فناوری اطلاعات بر این مساله واقفیم. در این زمینه برنامه ریزی های متعددی انجام شده که امیدواریم سازمان فناوری اطلاعات بتواند در عرصه تولیدات بومی به ویژه در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات پیشتازی خود را حفظ کند.
عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران با بیان اینکه باید به تولید محتوا نگاه عمیقی داشت، گفت: در مساله تولید محتوای بومی دو موضوع مهم وجود دارد که موضوع اول فرهنگ سازی و آموزش کاربرانی است که در این زمینه فعال هستند و موضوع دوم مستندات و خدماتی است که سازمان های مختلف دولتی و غیردولتی باید در فضای مجازی منتشر کنند.
سلجوقی تاکید کرد: تولید محتوای مناسب و گسترده نیازمند زیرساخت مناسب و با کیفیت است که وظیفه فراهم کردن آن نیز با دولت خواهد بود.
وی افزود: سازمان فناوری اطلاعات به عنوان یکی از متولیان این امر با توجه به پروژه محوله در زمینه اقتصاد مقاومتی، که همان دو برابر کردن تولید محتوا است؛ در پی فراهم کردن زیرساخت های مناسب و فعالیت های برنامه ریزی شده در جهت بسترسازی برای تولید محتوا است که این برنامه ها به صورت زمانبندی در حال اجرا هستند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :