آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 18287
تاریخ انتشار : 30 آبان 1391 9:47
تعداد بازدید : 708

ابلاغ آیین نامه اجرایی بند “الف” ماده 46 قانون برنامه پنجم

حکیم جوادی: زمینه افزایش سهم فاوا در GDP فراهم شد

با ابلاغ آیین نامه اجرایی بند "الف" ماده 46 قانون برنامه پنجم توسعه از سوی معاون اول رییس جمهور به تمام دستگاه های کشور زمینه استفاده حداکثری از ظرفیت های داخلی جهت افزایش سهم فناوری اطلاعات در تولید ناخالص داخلی فراهم شد.

 علی حکیم جوادی با بیان اینکه آیین ‌نامه مذکور توسط وزارت ارتباطات تهیه و پس از بررسی‌های کارشناسی با حضور کارشناسان وزارتخانه‌های ارتباطات، صنعت و معاونت برنامه‌ریزی ریاست جمهوری نهایی و جهت تصویب به دولت ارسال شد، گفت: این آیین نامه پس از طی مراحل لازم ابلاغ شد و بر اساس آن وظایف وزارتخانه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات،‌ صنعت، معدن و تجارت،‌ امور اقتصاد و دارایی و سایر دستگاه های تاثیرگذار در این بخش مشخص شده تا زمینه تحقق اهداف پیش‌بینی شده در تولید ناخالص داخلی فراهم شود.
رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران با اشاره به ویژگی‌های این آیین‌نامه اظهار داشت: بر اساس این آیین‌نامه تسهیلات ویژه‌ای در اختیار بخش خصوصی به منظور ایجاد انگیزش در راستای افزایش سهم بازار و توسعه کسب و کار IT قرار خواهد گرفت.
 به گفته حکیم جوادی، شناسایی شرکت‌های دانش بنیان در حوزه فناوری اطلاعات با همکاری معاونت برنامه‌ریزی و معرفی آن‌ها به وزارت علوم جهت بهره‌مندی از تسهیلات حمایتی ویژه از جمله وظایفی است که در این آیین‌نامه برعهده وزارت ارتباطات قرار داده شده است.
 مفاد این آیین نامه یکشنبه 28 آبان ماه در فناوران منتشر شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :