آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 18285
تاریخ انتشار : 30 آبان 1391 9:42
تعداد بازدید : 646

همراه اول تا پایان سال بورسی می شود

مدیرعامل همراه اول با اشاره به بی تاثیری رشد قیمت دلار بر هزینه و سودآوری این شرکت، گفت: با توجه به درآمد شش هزار میلیارد تومانی همراه اول در سال جاری و تحقق 50 درصد سود پیش بینی شده در شش ماهه اول، جایی برای نگرانی سهامداران وجود ندارد.

سنا- وحید صدوقی با اشاره به اینکه درآمد همراه اول 20 درصد افزایش یافته است، گفت: درست است که افزایش قیمت دلار تاثیری بالغ بر 10 درصد در هزینه‌های شرکت بر جای گذاشته است اما این افزایش هزینه مربوط به هزینه‌های سرمایه‌گذاری است که در طی 10 سال مستهلک می‌شود.
وی افزود: از این رو افزایش هزینه شرکت سالانه مبلغی بالغ بر یک دهم خواهد بود و در هزینه‌های جاری ما تاثیری ندارد. مدیرعامل همراه اول با تاکید بر اینکه هزینه رومینگ برای مشترکان محاسبه می‌شود، گفت: براین اساس در صورتی که هزینه رومینگ افزایش بیابد نرخ مکالمه هم برای مشترکان همراه اول افزایش خواهد یافت.

تحقق 50 درصدی سود در شش ماهه اول
وی با تاکید بر تحقق پیش‌بینی سود در شش ماهه اول امسال گفت: این اتفاق در حالی روی داد که در مدت مشابه سال گذشته در شش ماهه ابتدایی سال تنها 45 درصد از سود پیش‌بینی شده محقق شده بود.
مدیرعامل همراه اول در ادامه موضوع ورود به بورس شرکت را مد نظر قرار داد و افزود: پیش از این به دلیل وزن مخابرات سازمان بورس با حضور دو شرکت بزرگ همراه اول و مخابرات در بورس مخالف بود اما با توجه به ورود چند شرکت بزرگ به بورس این مشکل حل شده است.

افزایش سرمایه 100 درصدی
صدوقی با تاکید بر اینکه برای ورود به بورس در انتظار دریافت تاییدیه از سازمان بورس هستیم، گفت: در حال حاضر شرکت بورس و فرابورس با ورود این شرکت به بورس موافقت کرده‌اند و پس از تایید سازمان بورس به احتمال زیاد، همراه اول تا پایان سال شرکت بورسی می‌شود.
وی با اشاره به موضوع افزایش سرمایه شرکت گفت: صددرصد افزایش سرمایه را در برنامه داریم. مدیرعامل همراه اول در ادامه شرایط حاکم بر مخابرات را مد نظر قرار داد و افزود: مخابرات در شرایط معمول قرار دارد و اتفاق خاصی برای این شرکت روی نداده است.
صدوقی افزود: تنها اتفاقی که روی داده جذاب شدن سهام شرکت‌های صادراتی با توجه به رشد قیمت دلار است چراکه سهام این شرکت‌ها به دلیل رشد قیمت ارز سودآوری‌شان افزایش یافته است و همین موضوع نگاه‌ها را از مخابرات به سمت سایر سهام موجود در بازار جلب کرده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :