آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 18282
تاریخ انتشار : 30 آبان 1391 9:37
تعداد بازدید : 766

با حضور 85 نفر از یکهزار و 200 عضو

مجمع سازمان نصر تهران برگزار شد

دور دوم مجمع عمومی سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران روز یک شنبه با حضور 85 عضو از یکهزار و 200 عضو این سازمان برگزار شد.

فناوران- آزاده داننده رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران که ریاست مجمع را نیز برعهده داشت گفت: امسال برای نخستین بار پیش از آغاز مجمع گزارش عملکرد منتشر شد تا اعضا فرصت مطالعه آن را داشته باشند.
وی در مورد چالش‌های سال نخست هیات مدیره دوره سوم سازمان نصر تهران گفت: از یک سو بخشی از انرژی سازمان صرف سازماندهی مجدد سازمان شد. از سوی دیگر انتخابات هیات مدیره بسیار رقابتی برگزار شد که این موضوع فضای چالشی را پس از انتخابات به دنبال داشت.
داننده افزود: نوسانات نرخ ارز و مشکلات در انعقاد قراردادها از دیگر چالش‌های یک سال گذشته فعالیت سازمان نصر بود.
در ادامه این جلسه حمیدرضا قمی دبیر سازمان به ارایه گزارش عملکرد در سال گذشته پرداخت. وی گفت: دولت از ظرفیت‌های صنفی استفاده نمی‌کند و متاسفانه دولت سیاست ایجاد تشکل‌های موازی و یا ایجاد رقابت میان تشکل‌ها را در پیش گرفته تا صرفا آنها در حد مداحی دولت بمانند. این در حالی است که انتظار می‌رود دولت تشکل‌ها را به عنوان منعکس کننده صادق مشکلات و یاور خود به رسمیت بشناسد.
قمی در مورد انتقادات از عملکرد دبیرخانه گفت: توقعات از دبیرخانه به گونه‌ای است که ظرفیت و توان انجام آن حداقل با نیروی انسانی فعلی و نبود بودجه مناسب برای توسعه آن، امکان‌پذیر نیست.
در ادامه این جلسه آزاد معروفی به ارایه گزارش عملکرد مالی سازمان پرداخت.
شهپر بازرس سازمان نصر تهران نیز در این جلسه ضمن ارایه گزارش خود با بیان اینکه با وجود اختلافات در سازمان هیچ‌کس به او مراجعه نکرده است گفت: اعضا می‌توانند از ظرفیت بازرس استفاده کرده و از بنده بخواهند در مورد مسایل مختلف به بازرسی بپردازم.
نکته جالب در گزارش بازرس تایید کامل هیات مدیره و تشکر از آنها به دلایل مختلف به ویژه نشان دادن سعه‌صدر در مقابل کمیسیون سخت‌افزار سازمان نصر تهران بود.
این موضوع با واکنش حسین غروی‌رام نایب رییس کمیسیون سخت‌افزار روبه‌رو شد. وی گفت: چگونه کمیسیونی که با مشارکت 75 درصدی اعضا که همه از مدیران عامل شرکت‌های بزرگ سخت‌افزاری هستند و کسب بیشترین میزان مشراکت در میان دیگر کمیسیون‌ها، عملکرد کمیسیون از سوی بازرس نامناسب تشخیص داده شده است؟
وی افزود: ما نه تنها به وظایف خود عمل کرده‌ایم بلکه برای انجام امور به ظرفیت‌های بیشتری نیاز داشتیم که به همین دلیل از هیات مدیره خواستار اختیارات بیشتر شدیم که متاسفانه رد شد. در ادامه این جلسه شاهرخ انوشیروانی نیز به گزارش بازرس اعتراض کرد و گفت: این که گفته می‌شود هیات مدیره ردر مقابل کمیسیون سخت‌افزار و اعضای آن سعه‌صدر داشته حرف درستی نیست و معلوم نیست معیار تشخیص این موضوع چیست. به عنوان یکی از اعضای کمیسیون به این موضوع معترضم.
آزاده داننده در واکنش به صحبت‌های انوشیروانی وی را نماینده کمیسیون سخت‌افزار ندانست و از وی خواست فقط نظرات شخصی‌اش را بگوید.
نکته دیگر در جلسه دیروز، اعتراض به موضوع حق عضویت‌ها بود. یکی از اعضا در این مورد گفت: پرداخت حق عضویت در سازمان اجباری نیست. اما روال به گونه‌ای است که نه تنها برای استفاده از تسهیلات سازمان نیاز به پراخت عضویت است که باید حق عضویت انباشته سال‌های گذشته هم پرداخت شود که چون مجموع آن  رقم قابل توجهی می‌شود، عملا شرکت‌ها ترجیح می‌دهند حق عضویت خود را نپردازند.
عضو دیگری نیز گفت: به عنوان عضو حقیقی مشاوران سازمان باید بگوید در مقابل حق عضویت دریافت شده چه امکاناتی در اختیار مشاوران قرار داده است؟
داننده در واکنش به این انتقادات گفت: اکنون در این جلسه درصدد پاسخگویی نیستیم و صرفا شنونده خواهیم بود.
در انتهای جلسه سهیل مظلوم از داننده خواست در مورد حذف آرای وکالتی رای‌گیری کرده و نظر مجمع را از طریق شناسایی راهی قانونی اعمال کند. داننده با این موضوع مخالفت کرد اما قول داد تمایل مجمع به حذف آرای وکالتی را به هیات مدیره منتقل کرده و در کارگروهی این موضوع بررسی شده و در مجمع سال آینده نتیجه ارایه شود. هرچند مشخص نشد تمایل مجمع از نظر داننده به سمت حذف آرای وکالتی است یا خیر.
گفتنی است، در این جلسه گزارش عملکرد و مالی سازمان در سال گذشته و برنامه و بودجه سال آینده تصویب شد. همچنین شهپر بار دیگر به عنوان بازرس انتخاب شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :