آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 182816
تاریخ انتشار : 1 خرداد 1395 11:28
تعداد بازدید : 928

جایزه می دهید، لااقل پاسخ هم بدهید

شبنم کهن چی- زمانی که موضوع اعطای 90 میلیارد تومان وام به شرکت های خصوصی حوزه IT مطرح شد، خوشحال بودیم که قرار است در وضعیت نا به سامان اقتصادی موجود، فرصت تازه ای در اختیار بخش خصوصی قرار بگیرد تا نفسی تازه کند و گام هایش را برای پیشرفت بلندتر بردارد. اما طی چند ماه گذشته نحوه پاسخگویی و شفاف سازی عملکرد وزارت ارتباطات درباره چگونگی اعطای وام ها همواره مورد انتقاد برخی رسانه ها و اشخاص بوده است.

ده روز پیش یکی از اعضای سازمان نظام صنفی با انتقادی شدید به صورت مستقیم عملکرد وزارت ارتباطات را در رابطه با اعطای وام به بخش خصوصی زیر سوال برد. وی یکی از 25 مدیری است که به ارزیابی وضعیت شرکت ها برای دریافت وام های مذکور مشغول بوده است. او که برای دومین بار است وزارت ارتباطات را به دلیل عمل نکردن به وعده هایش برای حمایت از بخش خصوصی زیر سوال می برد، به صورت واضح اقدام وزارت ارتباطات در رابطه با اعطای وام را سلیقه ای (شما بخوانید رابطه ای) دانست. وزارت ارتباطات اما در مقابل این انتقادات که به نظر بیشتر رنگ اتهام دارد، سکوت کرده است. چرا؟ آیا مسوولان انتقادات رسانه ای شده این مدیر را نخوانده اند؟ آیا این مدیر را نمی شناسند؟ آیا اتهام اعطای وام سلیقه ای (شما بخوانید رابطه ای) از سوی وزارت ارتباطات صحت دارد؟ اگر ندارد وزارت ارتباطات چرا در مقابل چنین اتهامی سکوت کرده و پاسخی به آن نمی دهد؟
اگر بخواهیم به این سوالات جواب بدهیم باید گفت که وزارت ارتباطات با توجه به تیم رسانه ای و روابط عمومی فعالی که دارد حتما از اخبار مربوط به انتقادات تند و تیز این عضو سازمان نظام صنفی با خبر شده است. اتفاقا مسوولان وزارت ارتباطات، مدیر مورد بحث را هم حتما می شناسند، چون همین هفته گذشته در جشنواره فاوا از وی تقدیر کرده و به عنوان نفر سوم در محور صادرات محصولات دانش بنیان به وی جایزه داده اند. اما من درباره اینکه آیا اتهام اعطای وام سلیقه ای و دور ریختن ارزیابی 25 مدیر بخش خصوصی درباره شرکت ها صحت دارد یا خیر، نمی توانم قضاوت کنم. چون به منبع اطلاعات درست دسترسی ندارم و وزارت ارتباطات هم پاسخی به این انتقادات نداده است.
آقای وزیر ارتباطات! در چنین شرایطی که انگشت اتهام به سمت وزارتخانه شماست سکوت شما چه معنایی می تواند داشته باشد؟ بی توجهی و بی اهمیت انگاشتن افکار عمومی؟ یا خدایی نکرده تایید ادعای اعطای سلیقه ای وام؟
افکار عمومی در انتظار پاسخ شما در برابر چنین ادعایی و نیز سرنوشت بودجه 90 میلیارد تومانی وام بخش خصوصی است.  


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :