آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 182808
تاریخ انتشار : 1 خرداد 1395 11:11
تعداد بازدید : 744

نایب رییس اتاق اصناف تهران مدعی شد:

جریمه 2.5 میلیونی برای اصناف بدون صندوق مکانیزه فروش

نایب رییس اتاق اصناف تهران با اعلام جریمه 2.5 میلیون تومانی اصنافی که به صندوق مکانیزه فروش تجهیز نمی شوند، گفت: حدود سه میلیون واحد صنفی داریم و مطمئنا این تعداد صندوق مکانیزه فروش وجود ندارد.

ایسنا- ابراهیم درستی افزود: علاوه بر این باید بدانیم برخی اصناف نیازمند تجهیز به این صندوق نیستند؛ به طور مثال می توان به فروشندگان قطعات الکترونیکی پرداخت، چرا که در ارتباط با ابزار سبک و کم هزینه ای همچون ای سی ها و خازن ها دچار مشکل هستیم. حتی برخی اصناف وجود دارند که اتوماسیون خاص خود را داشته و نیازی به مجهز شدن به این صندوق را ندارند.
نماینده اتاق اصناف کشور در سازمان امور مالیاتی با بیان این که هرچند این قانون در نظر گرفته شده و لازم الاجراست، گفت: ممکن است تجهیز شدن به این صندوق برای برخی اصناف بسیار مثبت باشد، چرا که با توجه به شفاف سازی هزینه های آنها احتمال کم شدن مالیات وجود دارد. درستی افزود: شاید این موضوع تنها به ضرر برخی دانه درشت ها باشد و ما نیز منکر مجهز شدن برخی اصناف به صندوق مکانیزه فروش نیستیم. اما در مجموع فرار مالیاتی در اصناف وجود ندارد و تنها مشکل ایجاد شده مالیات اصناف مربوط به آنهایی است که پرونده مالیاتی در سازمان امور مالیاتی ندارند.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :