آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 182807
تاریخ انتشار : 1 خرداد 1395 11:11
تعداد بازدید : 992

انتقاد عضو سازمان نظام صنفی رایانه‎ای:

وزارت ارتباطات وام وجوه اداره شده را سلیقه‎ای داد

یک عضو سازمان نظام صنفی رایانه‎ای با انتقاد از عملکرد کمیته وام وجوه اداره شده وزارت ارتباطات، گفت: قرار بود 90 میلیارد تومان توزیع شود که پس از ارزیابی طرح‎ها توسط 25 مدیر شرکت‏های برتر IT کشور همه ارزیابی‎ها را دور ریختند و سلیقه ای وام دادند.

فارس- فرهاد الیشایی گفت: برای تخصیص تسهیلات به شرکت‎های فناوری اطلاعات از محل منابع کمیته وام وجوه اداره شده وزارت ارتباطات، وزارت از معتمدین سازمان نظام صنفی رایانه‎ای برای ارزیابی طرح ها دعوت کرد.
این عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای گفت: قرار بود 90 میلیارد تومان توزیع شود که در این پروسه حدود 25 نفر از مدیران شرکت‎های برتر IT  کشور 2 ماه برای ارزیابی طرح‎ها وقت گذاشتند؛ اما وقتی گزارش نهایی طرح های ارزیابی شده به وزارت ارتباطات ارایه شد، همه طرح‎ها را دور ریختند و به هر کسی که دلشان خواست وام دادند که البته پرداختی ها هم تاکنون بسیار جزیی است.
وی گفت: توجیه وزارت این بود که طرح هایی که برای دریافت وام انتخاب شده‎اند، در گذشته ارزیابی و اکنون اعلام شده‏اند.
الیشایی تصریح کرد: در نهایت به طرح‎هایی که امتیاز بالا داده بودیم تسهیلات ندادند و به طرح‎هایی که اصلا امتیاز در خور توجهی نداشتند وام تعلق گرفت که در مجموع لیست نهایی حداکثر 10 درصد با آنچه که انتظار داشتیم تطابق داشت.
مدیر عامل هلدینگ نرم افزاری شماران سیستم همچنین در پاسخ به این سوال که ناصر علی سعادت رییس سازمان نظام صنفی پس از اعطای تسهیلات به شرکت های فناوری اطلاعات از عملکرد وزارت ارتباطات و سازمان فناوری اطلاعات در این باره قدردانی کرد، گفت: علت تشکر ایشان را نمی‎دانم اما تشکر وی در آن زمان بی معنی و خطای بزرگی بود و مسوولیت آن بر عهده خودشان است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :