آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 182806
تاریخ انتشار : 1 خرداد 1395 11:9
تعداد بازدید : 1079

پنجمین نمایشگاه فناوری و نوآوری اینوتکس 2 خردادماه برگزار می‎شود

برگزاری سیلیکون ایرانی توسط مرکز نوآوری پارک پردیس در اینوتکس 2016

پنجمین نمایشگاه فناوری و نوآوری INOTEX 2016 در تاریخ 2 تا 5 خرداد سال جاری با همت پارکت فناوری پردیس و با مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مرکز همکاری‎های فناوری ریاست جمهوری در محل دایمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می‎شود.

فناوران- در این رویداد بیش از 120 شرکت توانمند در حوزه‎های مختلف فناوری از 20 کشور دنیا و 60 شرکت از ایران در این نمایشگاه آخرین دستاوردها و نوآوری‎های فناورانه خود را در حوزه‎های IT و ICT، نفت، گاز و پتروشیمی به نمایش خواهند گذاشت. وجه تمایز نمایشگاه اینوتکس با دیگر نمایشگاه‎ها، نشست‎های چند جانبه و جلسات B2B است. در این نشست‎ها دانش و فناوری با ارایه آخرین پیشرفت‎های تکنولوژی مطابق با سطح بین‎المللی به روز می‎شود و زمینه‎ای برای ایجاد تفاهم‏نامه برای انتقال دانش و فناوری فراهم شده است.
 حضور پاویون اختصاصی کره در اینوتکس
رییس پنجمین نمایشگاه فناوری و نوآوری های پیشرفته در نشست خبری که در این رابطه برگزار شد، گفت: همزمان با برگزاری نمایشگاه اینوتکس، نمایشگاهی با حضور ۸۱ شرکت دانش بنیان از کره جنوبی در یک پاویون اختصاصی برگزار می شود.
حمیدرضا امیری نیا افزود: نمایشگاه اینوتکس یک اقدام ملی برای توسعه دانش بنیان و نقش آفرینی آن برای تحقق اقتصاد مقاومتی خواهد بود.
وی افزود: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از چندین سال گذشته با اتکا به این راهبرد و ایجاد مسیر جدید برای شرکت های دانش بنیان، نمایشگاه فناوری های پیشرفته را که یک اقدام ملی است، ساماندهی کرده که اکنون پنجمین دوره آن برگزار می شود.
امیری نیا با بیان اینکه در دوره های برگزاری نمایشگاه اینوتکس حضور طرف های خارجی مطرح نبود، گفت: از دوره چهارم یعنی از سال گذشته نمایشگاه اینوتکس با رویکرد بین المللی برگزار شد تا شرکت های دانش بنیان ایرانی وارد فاز جدیدی در حوزه بازار و فروش محصولات خود شوند.
رییس پنجمین نمایشگاه فناوری و نوآوری های پیشرفته همچنین گفت: در دوره پنجم نمایشگاه اینوتکس، ۸۳ شرکت دانش بنیان خارجی از ۱۴ کشور دنیا و ۹۰ شرکت دانش بنیان داخلی حضور خواهند داشت.
امیری نیا با تاکید بر اینکه ما به دنبال حمایت از شرکت های ایرانی، آنها را در مسیر صادرات محصولاتشان راهنمایی می کنیم، گفت: خوشبختانه از کشورهای اروپایی، فرانسوی، شرق آسیا، کره جنوبی و غیره در نمایشگاه اینوتکس امسال حضور خواهند یافت تا تبادلات فناورانه ای بین شرکت های ایرانی و خارجی صورت گیرد. همچنین در این مسیر امیدواریم که بتوانیم حوزه های فناوری را با اهداف مشترک در مسیر تسهیلاتی معاونت علمی قرار دهیم.
 برگزاری نشست‎های تخصصی در حاشیه اینوتکس
امیری نیا با بیان اینکه در حاشیه این نمایشگاه نشست های قابل توجهی برگزار می شود، گفت: یک نشست تجاری سازی فناوری با نام «نم»؛ توسط جنبش عدم تعهد برگزار می شود؛ ۲۱ نماینده در این نشست حضور خواهند داشت تا کارگاه آموزشی را در خصوص فناوری و تجاری سازی آن برگزار کنند. این نشست با هدف تبادل تجربه کشورها توسط اساتید در پارک پردیس همزمان با برگزاری نمایشگاه اینوتکس ۲۰۱۶ برگزار می شود.
امیری نیا با بیان اینکه در حاشیه نمایشگاه، جلسات تجاری در مسیر همکاری های فناورانه با شرکت های خارجی انجام خواهد گرفت، توضیح داد: امیدواریم که در ادامه این نشست ها، قراردادهایی در چارچوب همکاری های فناورانه، ایجاد خط تولید و انجام تحقیقات مشترک انجام گیرد.
 برگزاری سیلیکون ایرانی توسط پارک پردیس
رییس پنجمین نمایشگاه فناوری و نوآوری های پیشرفته با بیان اینکه قرار است در حاشیه این نمایشگاه سیلیکون ایرانی در پارک پردیس برگزار می‎شود، گفت: این رویداد توسط مرکز شتاب دهی نوآوری پارک پردیس برگزار خواهد شد که جمعا ایرانیان موفق در حوزه تجاری سازی تجربیات خود را به افراد حاضر در این رویداد معرفی خواهند کرد.
 ایجاد شبکه نوآوری در ایران
امیری نیا با بیان اینکه در این مراسم نشست شبکه سازی نوآوری برگزار می شود، گفت: در واقع هدف برگزاری نمایشگاه اینوتکس، شبکه سازی نوآوری است تا در آن به موضوعات فناوری و نوآوری پرداخته شود؛ امیدواریم با تجاربی که از برگزاری این نشست به دست می آوریم، بتوانیم تا ۱۰ سال آینده، شبکه نوآوری را در کشور داشته باشیم. در همین حال، دبیر علمی پنجمین نمایشگاه فناوری و نواوری اینوتکس ۲۰۱۶ گفت: برای شبکه سازی نوآوری این نمایشگاه از افراد برجسته بین‎المللی دعوت به عمل آمده است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :