آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 182798
تاریخ انتشار : 1 خرداد 1395 10:57
تعداد بازدید : 748

عرضه اپلیکیشن OneDrive برای رایانه های رومیزی

مایکروسافت پس از مدت ها انتظار سرانجام این هفته اپلیکیشن OneDrive را برای رایانه های رومیزی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز ۱۰ عرضه می کند.

همکاران سیستم- ابزار کاربردی Universal Windows Platform که با نام UWP هم شناخته می شود، هم اکنون به صورت رایگان روی فروشگاه اینترنتی Windows Store ارایه شده است.
عمر شاهین، مدیر گروه برنامه OneDrive روی وبلاگ رسمی این بخش از مایکروسافت توضیح داد که اپلیکیشن مذکور یک ابزار تکمیلی و سازگار با نمایشگرهای لمسی است که به شما امکان می دهد وارد آن شوید، فایل های خود را ویرایش کنید و بدون آنکه سیستم سازمانی را به دستگاه موبایلی متصل کنید، بتوانید فایل های شخصی یا کاری را به اشتراک بگذارید.
استفاده از عبارت «ابزار تکمیلی» در این توضیحات اهمیت ویژه دارد. اپلیکیشن OneDrive UWP قرار نیست جایگزین نسخه کنونی ابزار OneDrive شود. نسخه کنونی این ابزار در حالت پیش زمینه مورد استفاده قرار می گیرد و با سیستم File Explorer ارتقا یافته است.در عوض، این ابزار کاربردی می تواند در دستگاه های ثانویه مورد استفاده قرار گیرد یا برای دستگاه هایی از جمله تبلت های کوچک یا رایانه های دومنظوره به کار گرفته شود. در این دستگاه ها معمولا حافظه ذخیره سازی اطلاعات محدود است و انتقال همه اطلاعات به فضای OneDrive گزینه مناسبی محسوب نمی شود.
اپلیکیشن جدید مایکروسافت از هر دو حساب کاربری OneDrive وOneDrive for Business پشتیبانی می کند. این ابزار کاربردی محتویات هر یک از دو حساب کاربری مذکور را به صورت مجزا نمایش می دهد و اطلاعات هر حساب کاربری در منوی سمت چپ به صورت مجزا ارایه می گردد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :