آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 182787
تاریخ انتشار : 1 خرداد 1395 10:45
تعداد بازدید : 819

Allo ، Spaces و Duo معرفی شدند

تلاش گوگل برای رقابت در میدان رسانه های اجتماعی

گوگل با برگزاری کنفرانس I/O پایان هفته گذشته بار دیگر نشان داد تمام تلاشش را می کند تا در بخش رسانه های اجتماعی نیز مانند حوزه جست وجو حرف اول را بزند. این کمپانی بزرگ که بعد از تعطیل کردن سرویس گوگل ریدر محبوبیت خود را بین علاقه مندان به شبکه های اجتماعی از دست داد، سعی کرد با ارایه خدمات متنوع در گوگل پلاس جایگاه خود را دوباره به دست بیاورد. هر چند گوگل پلاس بنا به آمار ارایه شده یکی از بزرگ ترین شبکه های اجتماعی است اما این آمار به استناد نام های کاربری ساخته شده که به صورت پیش فرض در سرویس پلاس هم فعال می شوند ارایه شد. حالا گوگل با ارایه چند سرویس جدید در حوزه رسانه های اجتماعی دوباره به میدان رقابت برگشته است؛ Allo و Google Spaces.

 Allo
اپلیکیشن پیام رسان Allo پایان هفته گذشته به کاربران معرفی شد. این اپلیکیشن هوشمند با سرویس دستیار صوتی Google Assistant یکپارچه شده و قابلیت های فراوانی را در اختیار کاربران قرار خواهد داد. Allo به صورت هوشمند و بر اساس رفتار کاربران، پاسخ های احتمالی آنها به سوالاتی که دوستان شان می پرسند یا عکس هایی که می بینند را حدس زده و به کاربر پیشنهاد انتخاب می دهد. برای مثال، اگر دوست شما تصویری از یک غذا را بفرستد، اپلیکیشن کلمه خوشمزه را پیشنهاد می کند. همچنین لازم نیست برای ورود به سرویس های یوتیوب، نقشه، جست وجو و ترجمه از این اپلیکیشن خارج شوید. Allo می تواند به صورت مستقیم به سوالات شما درباره برنامه روزانه، حرکت قطارها، اطلاعات هتل ها، خریدها و عکس ها نیز پاسخ دهد. گوگل از طریق کروم به کاربران این امکان را می دهد تا از Allo در حال خصوصی و ناشناس نیز استفاده کنند. در این حالت تمامی مکالمات به صورت دو طرفه، کاملا رمزنگاری خواهند شد و پیام های هشدار و اعلامیه ها نیز به صورت خصوصی و امن به کاربر نشان داده خواهد شد. 
گوگل در حالی این اپلیکیشن را به کاربران معرفی کرد که امکان استفاده کاربران از آن به چند ماه دیگر موکول شده است. هر چند لینک دانلود این برنامه لو رفته و روی بسیاری از سایت ها قرار گرفته است.گوگل تاکید کرده است ارایه این اپلیکیشن جدید به معنای پایان عمر برنامه هنگ آوت که برنامه پیام رسان گوگل است،
 نخواهد بود. 
 Duo
اپلیکیشن دیگری که گوگل در همایش توسعه دهندگان معرفی کرد Duo بود. گفته می شود این اپلیکیشن رقیب برنامه Face Time اپل خواهد بود. کاربران با استفاده از این برنامه می توانند مکالمات ویدیویی HD داشته باشند. گوگل ادعا کرده است این برنامه برای کاربرانی که از اینترنت با سرعت پایین استفاده می کنند کارآیی زیادی خواهد داشت. گفته می شود کاربران هنگام استفاده از Duo در صورت دریافت یک تماس ویدیویی، می توانند تصویری زنده از تماس گیرنده را پیش از قبول تماس و برقراری آن ببینند. این ویژگی Knock Knock نام دارد.
 Spaces
برنامه پیام رسان Spaces یکی دیگر از تلاش های گوگل برای رقابت با غول های پیام رسانی مانند تلگرام و واتس اپ است. هر چند طراحی محیط این برنامه جذابیت چندانی ندارد و در میان آیکون های به کارگرفته شده در آن می توانید آیکون آشنای تلگرام را ببینید، اما ظاهرا گوگل امیدوار است این برنامه برای تشکیل گروه های کوچک و به اشتراک گذاری محتوای تصویری و متنی مورد توجه کاربران قرار بگیرد. در برنامه Spaces  که اینک در آدرس Http://Spaces.google.com در دسترس است، کاربران می توانند گروه های کوچکی تشکیل بدهند و با دوستان شان درباره علایق و موضوعات مشترک مورد نظرشان تبادل اطلاعات کنند. آنها همچنین برای جست وجو یا دیدن ویدیوهای یوتیوب نیازی به خروج از این برنامه ندارند و می توانند به صورت مستقیم روی یوتیوب یا Google Photos ویدیو یا عکس آپلود کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :