آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 182784
تاریخ انتشار : 1 خرداد 1395 10:44
تعداد بازدید : 830

ثبت احوال، آمار وقایع حیاتی را آنلاین اعلام می کند

معاون فناوری و اطلاعات سازمان ثبت احوال با بیان اینکه در حال حاضر در ۶۲ بیمارستان کشور آمار تولد آنلاین ثبت می شود، گفت: ۱۱ آرامستان کشور نیز در لحظه، آمار فوتی ها را ثبت می کنند.

مهر- حمید پارسایی در همایش روز ملی جمعیت در سازمان ثبت احوال افزود: در حال حاضر آمارهای سازمان ثبت احوال به صورت لحظه ای در پایگاه اطلاع رسانی ثبت می شود.
وی افزود: ثبت احوال سه ماموریت مهم ثبت وقایع حیاتی، اتقان اسناد هویتی تولید و انت شار آمارهای انسانی و تحولات جمعیتی را در دستور کار دارد و همچنین رویکردهای سازمان، ارتقای جایگاه بین المللی کشور، توسعه پایگاه و ارتقای کیفیت آمار، برنامه ریزی در جهت توسعه اطلاعات و غیره است.
معاون فناوری و اطلاعات سازمان ثبت احوال با بیان اینکه از سال ۶۸ آمارهای نیمه مکانیزه آغاز شد و اعلامیه ها از دفاتر اسناد به سازمان ثبت احوال منتقل و در آنجا تجمیع می شد و از سال ۷۱ آمارها متحول و گزارشات بیشتری جمع آوری شد و در نهایت از ۷۵ تا ۸۳ تحولی در سازمان رخ داد و در مراکز استان ها و ادارات، آمارها به ثبت رسید و در سال ۸۳ اولین سیستم متمرکز در سازمان به صورت فایل ارسال و تجمیع شد.
پارسایی ادامه داد: در سال ۸۹ توانستیم آمارها را یکپارچه و بدون دخالت سیستم دستی ارسال کنیم، به طوری که با ادارات ۷۰۰ نقطه در کشور، سازمان ثبت احوال متصل شد.
معاون فناوری و اطلاعات سازمان ثبت احوال به تغییر نشانی پرداخت و گفت: با ثبت تغییر نشانی سعی می کنیم آمارهای مهاجرت های داخل شهری و خارج استانی را به صورت دقیق تر داشته باشیم و در بحث ایرانیان خارج از کشور نیز گزارش ولادت ها در کشورها و شهرهای مختلف آنها را داریم.
پارسایی با بیان اینکه داشبرد مدیریت جمعیت کشور برای اولین بار در اختیار ریاست جمهوری قرار گرفته است، توضیح داد: از آمارهای ما برای سیاستگذاری های کلان کشور استفاده خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر در ۶۲ بیمارستان کشور، آمار مربوط به ولادت در لحظه ثبت می شود، خاطرنشان کرد: همچنین ۱۱ آرامستان کشور نیز اطلاعات مربوط به فوتی ها را در همان موقع به ثبت می کند و در پایگاه اطلاعات ثبت احوال اعلام خواهد شد.
معاون فناوری و اطلاعات سازمان ثبت احوال گفت: امروزه می توانیم آمارهای وقایع حیاتی چهارگانه را به صورت آنلاین و در بین سرشماری های مختلف اعلام کنیم. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :